Správy

Minister Gröhling o rušení jarných prázdnin: Úplne si neviem predstaviť, ako by sa to zrealizovalo

Zatiaľ sú definitívne zrušené len polročné prázdniny. Ako to bude s jarnými sa stále nevie.

Ilustračný obrázok k článku Minister Gröhling o rušení jarných prázdnin: Úplne si neviem predstaviť, ako by sa to zrealizovalo
Zdroj: TASR/Milan Kapusta , TASR/Jaroslav Novák

Rušenie jarných prázdnin je len v štádiu úvah. Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) v rozhovore uviedol, že si to úplne nevie predstaviť, ako by sa to zrealizovalo.

Poukázal pritom na fakt, že jarné prázdniny sú rozdelené na tri týždne po jednotlivých krajoch. Tie sú zatiaľ naplánované v termíne od 15. do 19. februára 2021 v Bansko­bystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. Od 22. do 26. februára majú naplánované voľno školáci v Košickom a Prešovskom kraji a od 1. do 5. marca v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji.

Minister povedal, že dopredu hovoriť o tom, aká bude situácia, je veľmi ťažké.

Polročné prázdniny, ktoré mali byť 1. februára, sa neuskutočnia. „Zrušili sme ich najmä z dôvodu vysporiadania dovoleniek alebo dotiahnutia jednotlivých vecí,“ vysvetlil minister.

Čo sa týka letných prázdnin, vždy to bolo myslené tak, že letná škola bude pokračovať prvé týždne v júli, alebo začínať v auguste pre jednotlivé školy,“ poznamenal minister školstva. Letné prázdniny sú tradične určené v termíne od 1. júla do 31. augusta.

Deti si v tomto roku školu veľmi neužili:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM