Aktualizované Správy Zo zahraničia

Koronavírus už aj v Česku! Objavili sa prvé tri prípady

V Českej republike sa objavili prvé tri prípady nákazy novým koronavírusom.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus už aj v Česku! Objavili sa prvé tri prípady
Zdroj: TASR

V Českej republike sa objavili prvé tri prípady nákazy novým koronavírusom. Informáciu priniesla v nedeľu popoludní Česká televízia (ČT) a následne portál Novinky.cz. Správu oznámil na tlačovej konferencii už aj český minister zdravotníctva Adam Vojtěch (hnutie ANO) s tým, že vzorky posielajú do laboratória v Berlíne, kde majú nákazu potvrdiť.

„Boli potvrdené prvé tri prípady koronavírusu v Česku,“ povedal minister Vojtěch na mimoriadnom brífingu. „S najväčšou pravdepodobnosťou sú to pozitívne prípady,“ dodal.

Minister apeloval: „Prosím všetkých, aby veľmi zvážili, či cestovať do rizikových regiónov na dovolenku. Všetci nakazení boli v severnom Taliansku. Znovu upozorňujeme na riziko ciest do týchto oblastí.“

Žiadny z prípadov nie je závažný, povedal Vojtěch. Pacienti sú izolovaní v nemocniciach na infekčných oddeleniach: dvaja v Prahe v Nemocnici na Bulovke a jeden v Ústí nad Labem.

Na Bulovke je izolovaná americká turistka narodená v roku 1999. Cestovala s ňou kamarátka z Ekvádoru, ale výsledok jej testov bol negatívny.

V Nemocnici na Bulovke je aj pacient s českou štátnou príslušnosťou, narodený v roku 1952. V Ústí nad Labem je hospitalizovaný Čech, ročník 1976.

Česi sa vrátili z Talianska – v prvom prípade z vedeckej konferencie, v druhom prípade z lyžovačky. Američanka v Taliansku študuje a do Prahy prišla ako turistka, doplnil informácie minister zdravotníctva.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM