Správy Zo Slovenska

Minister vnútra ocenil aktivity mimovládok v čase pandémie i mimo nej

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) ocenil prínos mimovládnych organizácií v čase pandémie nového koronavírusu.

Ilustračný obrázok k článku Minister vnútra ocenil aktivity mimovládok v čase pandémie i mimo nej
Zdroj: AGEK SK

V mnohých oblastiach podľa neho dopĺňajú služby verejného sektora aj mimo krízy. Vyhlásil to v pondelok po 22. zasadnutí Rady vlády SR pre mimovládne neziskové organizácie, ktorej predsedom sa stal nástupom do funkcie. TASR o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR Barbara Túrosová.

Prínos

Mimovládne neziskové organizácie sú podľa Mikulca neoddeliteľnou súčasťou našej spoločnosti. „Ich prínos, schopnosť rýchlo sa mobilizovať a byť nápomocnými aj v najvzdialenejších kútoch a najmenej viditeľných častiach Slovenska sa prejavili aj počas pandémie nového koronavírusu,“ uviedol minister. Zároveň poďakoval za poskytnutú pomoc. Doplnil, že prínos občianskej spoločnosti nie je limitovaný len na časy krízy, pretože mimovládne neziskové organizácie v mnohých oblastiach dlhodobo dopĺňajú služby verejného sektora.

Minister vnútra ubezpečil, že Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti je odborne pripravený pokračovať v témach transparentnosti, boja proti korupcii, v participácii, ale aj v rozvoji mimovládnych neziskových organizácií a posilňovaní vzájomnej spolupráce medzi štátom a mimovládnymi neziskovými organizáciami.

Novela zákona

Dodal, že mnohé z priorít spolupráce na najbližšie roky sú už jasne stanovené, napríklad príprava novej Koncepcie rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku do roku 2030, novelizácia Zákona o dobrovoľníctve či participatívna príprava Stratégie krízového riadenia.

„Budem veľmi rád, ak sa nám podarí nadviazať spoluprácu, ktorá bude reálna, konštruktívna a postavená na princípoch vzájomného rešpektu. Je pre mňa veľmi dôležité, aby sme našli účinný a funkčný kanál, pomocou ktorého dokážeme komunikovať priamo, a spôsob, ako si vymeniť názory a postoje aj v prípade, že budú kritické. Pretože len tak sa posunieme vpred,“ skonštatoval šéf rezortu.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM