Svet Rôzne

Ministerstvo neodporúča cestovať do najväčších tureckých miest

Leto je tu a k nemu neodmysliteľne patria aj obľúbené dovolenky. Ministerstvo zahraničných vecí neodporúča cestovať do dvoch najväčších miest v krajine polmesiaca.

Ilustračný obrázok k článku Ministerstvo neodporúča cestovať do najväčších tureckých miest
Zdroj: TASR

V súvislosti s minuloročným pokusom o prevrat a platným výnimočným stavom v Turecku, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR naďalej odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do Ankary a Istanbulu. Informuje o tom na svojej internetovej stránke.

„Na letiskách je potrebné rátať so zdržaniami v dôsledku sprísnených bezpečnostných kontrol. V súvislosti s pretrvávajúcou závažnou bezpečnostnou situáciou v pohraničných regiónoch juhovýchodného Turecka spojenou s bezpečnostnými operáciami proti militantom Strany kurdských pracujúcich (PKK) a pretrvávajúcim konfliktom v Sýrii, naďalej odporúčame slovenským občanom zvážiť cestovanie do tureckých miest a provincií Adana, Hatay, Kilis, Gazi Antep, Šanliurfa, Mardin, Diyarbakir, Širnak, Tunceli, Hakkari, Siirt, Kars, Agri a Van, ako aj nezdržiavať sa v približne 40-km pohraničnom pásme na turecko-sýrskej a turecko-irackej hranici,“ upozorňuje rezort diplomacie.

Zároveň odporúča Slovákom, aby počas svojho pobytu na celom území Turecka zachovali pokoj, zvýšenú opatrnosť a nezapájali sa do verejných zhromaždení a akcií v uliciach miest, vyhýbali sa miestam s vysokou koncentráciou ľudí – najmä v Ankare, Istanbule a správnych strediskách krajiny, obmedzili pohyb po krajine a striktne dodržiavali pokyny miestnych bezpečnostných zložiek. Situácia v tureckých prímorských letoviskách je pokojná.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM