Webnoviny - Svet

Mintál bude s číslom 11 bojovať za FC Hansa Rostock

WEBNOVINY.SK

Marek MintálIlustračné foto SITA/APROSTOK 7. júna (WEBNOVINY) – Bývalý slovenský futbalový reprezentant Marek Mintál si bude v nasledujúcich dvoch sezónach obliekať dres nováčika II. nemeckej bundesligy FC Hansa Rostock. Mintálovi bude v Hanse patriť dres s číslom 11. „Veľmi sa teším z toho, že sme sa dohodli. Veľmi rád by som pomohol mužstvu v nasledujúcej sezóne splniť stanovené ciele,“ cituje Mintála portál fc-hansa.de.

„Marek chce ešte zopár rokov hrať futbal, mohol som sa rozhodnúť medzi viacerými ponukami. Ozvalo sa viacero nemeckých klubov, mohol ísť aj do Číny, kde to bolo veľmi atraktívne, mohol sa dohodnúť aj so Žilinou. Po zvážení všetkých okolností sa rozhodol zostať v Nemecku, pretože jeho starší syn na jeseň nastupuje do školy. Pre Hansu rozhodol najrýchlejší a najkonkrétnejší záujem, kontakty boli nadviazané už dlhšie,“ povedal pre agentúru SITA manažér Marka Mintála Juraj Vengloš.

„Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo angažovať takého skúseného a kvalitného hráča. Marek Mintál je pre FC Hansa jednoznačne posilou,“ povedal manažér Hansy Stefan Beinlich. Akvizíciu si pochvaľuje aj tréner Peter Vollmann, ktorý uviedol: „V Markovi sme získali skúseného a gólovo nebezpečného hráča, ktorý výborne pasuje do našej koncepcie. Veríme, že nám pomôže naplniť naše ambiciózne ciele. Je využiteľný kdekoľvek v ofenzívnej formácii, je veľmi motivovaný.“

Ako je známe, bývalý slovenský reprezentant sa po ôsmich rokoch rozlúčil s 1. FC Norimberg, ktorý mu neponúkol predĺženie spolupráce. Kráľ bundesligových kanonierov v sezóne 2004/2005 však zároveň opakovane vyhlásil, že chce pokračovať vo svojej kariére. „Predstavitelia Hansy Rostock na čele s trénerom, športovým riaditeľom a manažérom prisľúbili Markovi pravidelné zápasové vyťaženie. Mal by byť lídrom tímu a vzorom pre mladých hráčov. Klub má štadión pre 30-tisíc ľudí, chce ho čo najviac zaplniť. V hre sú kvalitné zápasy v lige a navyše sa črtá aj päť susedských derby. Prioritným cieľom vedenia Herthy je stabilizovať sa,“ uzavrel Juraj Vengloš.

Hansa Rostock možno dúfa, že Mintálovi sa podarí zopakovať počin z jeho premiérovej sezóny v Nemecku. Dvojnásobný najlepší futbalista Slovenska (2004 a 2005) vtedy pomohol Norimbergu k postupu do I. bundesligy a v 31 zápasoch zaznamenal 18 gólov. Rovnako sa mu v druhej nemeckej lige darilo aj v ročníku 2008/2009, keď sa stal druhýkrát kráľom strelcov (28 zápasov, 16 gólov).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM