Webnoviny - Svet

Miroslav D. sa priznal k vražde poštárky a svokra

WEBNOVINY.SK

Iustračné foto SITA, APPEZINOK 4. októbra (WEBNOVINY) – Miroslav D., obžalovaný z dvoch úkladných vrážd – poštárky a nevlastného otca svojej exmanželky, sa na súde priznal. „ Som vinný,“ povedal obžalovaný. Prokurátor preto navrhol, aby sa jeho prípad riešil samostatne a nie spolu s kauzou jeho exmanželky, s ktorou žil ako s družkou. Tá naopak vyhlásila, že je nevinná. Predseda senátu Špecializovaného súdu v Pezinku konštatoval, že priznanie je významnou poľahčujúcou okolnosťou.

Exmanželov Miroslava a Miroslavu D. stíhajú za vraždu jej 56-ročného adoptívneho otca Jána. Toho zadusil Miroslav v presne nezistenom čase do septembra 2007. S Miroslavou nebohého obrali o peniaze, za ktoré si kúpili ojazdenú Škodu 105. V škodovke zavraždeného muža odviezli medzi obce Párovské Háje a Cabaj-Čápor a hodili i s dokladmi do brázdy pri poľnej ceste.

Miroslav D. dnes vo svojej výpovedi tvrdil, že svokor mu bol dlžný peniaze a hovoril, že mu ich nemôže vrátiť. Vraj neznášal, že mu svokor zhasínal plyn, keď išiel tehotnej manželke variť jedlo. „Ja som ho nechcel zabiť, ja som mu len chcel do duše prehovoriť,“ povedal na súde. O tom, že má muž peniaze, mu povedala spoluobžalovaná. Dnes upravil pôvodnú výpoveď, podľa ktorej ho Miroslava D. na vraždu nahovárala. Vraj jej naliehaniu nevyhovel, ale skutok urobil až v čase, keď už ho na vraždu nenahovárala.

V druhom prípade Miroslav D. zaútočil 2. februára tohto roka na 51-ročnú poštárku v Kovarciach v okrese Topoľčany päsťami na prízemí domu, v ktorom býval. Keď poštárka upadla do bezvedomia, dvojica ju obrala o takmer 400 eur a 20 stravných lístkov. Poštárku hľadali policajti na základe oznámenia obyvateľky Kovariec, ktorá sa nedočkala dôchodku a zalarmovala príbuzných i starostku obce. Miroslava D. prezradili stravné lístky, ktoré mu vypadli pri kontrole totožnosti. Lístky si v ten deň kúpila poštárka u svojho zamestnávateľa. Následne policajti vošli do ich domu, kde v nevykurovanej kúpeľni vo vani našli nehybné telo poštárky. Zomrela na následky bitky a podchladenia. Dvojica si po vražde objednala taxík a šla do Topoľčian na nákupy. Po návrate obidvoch zadržali a sudca ich zobral do väzby.

Iniciátorkou vražedných útokov voči poštárke i nevlastnému otcovi údajne bola Miroslava. V oboch prípadoch motívom útoku bola snaha získať peniaze. Za zločin dvojnásobnej úkladnej lúpežnej vraždy hrozí Miroslavovi D. a jeho manželke až doživotné väzenie.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM