Webnoviny - Svet

Miroslav Lajčák zatiaľ prepúšťa ľudí dosadených Dzurindom

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 7. júna (WEBNOVINY) – Od nástupu ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka do funkcie rezort diplomacie zatiaľ viac prepúšťal ako zamestnával.

Na ministerstve skončilo 27 ľudí, z toho dvaja sa na odchode dohodli. Do svojich služieb, naopak, Lajčák prijal 13 nových zamestnancov, z nich 11 pracovalo na ministerstve aj v minulosti.

Dôvodom prepúšťania bolo podľa hovorcu rezortu Borisa Gandela zefektívnenie organizačnej štruktúry.

Ako Gandel povedal agentúre SITA, väčšina z nových zamestnancov prešla výberovým konaním.

Nové vedenie ministerstva viackrát kritizovalo exministra zahraničných vecí Mikuláša Dzurindu, ktorý vraj rezort diplomacie spolitizoval, prepustil 70 kariérnych diplomatov a prijal 87 nových zamestnancov, prevažne priamych straníckych nominantov.

Gandel dávnejšie avizoval, že Lajčák chce preto odlíšiť dve skupiny zamestnancov, ktorými sú kariérni diplomati a politickí nominanti.

„Pokiaľ ide o druhú skupinu ľudí, tí si musia byť vedomí toho, že s odchodom ich politickej strany z rezortu sa de facto končí aj ich zvýhodňovanie, ktoré požívali v rámci ich pôsobenia v rezorte, ako aj samotná legitimita ich pôsobenia na ministerstve,“ povedal hovorca ministerstva ešte začiatkom mája.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM