Webnoviny - Svet

Misha a Opak spolupracovali na televíznom projekte

WEBNOVINY.SK

Foto: vwww.misha.skBRA­TISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) – Na projekte televíznych filmov Slovenskej televízie Nesmrteľní sa okrem speváka Richarda Müllera podieľali aj hudobníci Misha a Opak. Spoločne s jedným z producentov Martinom Hudákom vytvorili pieseň s názvom Mal som… pre snímku Fejs. Film odvysiela Slovenská televízia koncom novembra ako štvrtý z desaťdielnej série. „Som veľmi rád, že Opak prijal túto ponuku bez váhania. Jeho hudba sa mi páči, pretože sa odlišuje od ostatných hiphoperov. O piesni k filmu som mal presne takú predstavu, ako sa to nakoniec podarilo,“ povedal producent. „Je to pre mňa výborný projekt, teším sa, že som jeho súčasť,“ vyhlásil Opak, ktorý si na pomoc prizval aj speváčku Mishu. „Opakova ponuka ma zaujala, keďže práca na hudbe k filmu má pre mňa úplne iný rozmer ako na vlastných skladbách,“ konštatovala slovenská speváčka, ktorá sa na piesni podieľala aj textovo.

Fejs je príbeh zakázanej lásky a nemožnosti povedať milovanej osobe pravdu nakrútený na motívy divadelnej hry Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu. Režíroval ho Robo Šveda a scenáristicky sa pod neho podpísali Peter Nagy a Jozef Koleják. V hlavných úlohách sa predstavia Kristína Svarinská, Michal Kubovčík, Přemysl Boublík, Adrian Jastraban, Vladimír Jedľovský či Alexandra Palatinusová.

Nesmrteľní je séria televíznych filmov nakrútených na motívy svetoznámej a slovenskej literatúry prenesených do súčasného prostredia. Námetom pre jednotlivé snímky boli diela ako Rozum a cit od Jane Austinovej, Revízor N. V. Gogoľa, Diabol L. N. Tolstého, Maškaráda od M. J. Lermontovova, Pani Bovaryová Gustava Flauberta, Dáma s kaméliami Alexandra Dumasa, Podivuhodný prípad Dr. Jekylla a pána Hyde od R. L. Stevensona, Moliérov Don Juan, Cyrano z Bergeracu Edmonda Rostanda, či slovenská klasika Martina Kukučína Rysavá jalovica. Projekt Nesmrteľní odštartuje na Jednotke (STV) v pondelok 8. novembra o 20:15. Agentúru SITA informovala PR manažérka spoločnosti OREO Monika Krčmárová.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM