Mladá dvojica spestrila volebný deň: Prišla voliť v kroji

Volebnú miestnosť v jednej obci rozžiaril krojovaný pár. To, že obaja mladí ľudia prišli voliť v kroji má jednoduché vysvetlenie.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Mladá dvojica spestrila volebný deň: Prišla voliť v kroji
Zdroj: TASR

Dvaja mladí ľudia v šarišskom kroji prišli do volebnej miestnosti v obci Krivany v okrese Sabinov. Folkloristi nechceli strácať čas, čaká ich ešte jedno vystúpenie s folklórnym súborom v obci a účasť na čepčení v Tatrách.

Názory voličov

„Ráno som vstával s tým, že idem rezať drevo. Popri tom som sa obliekol do kroja s tým, že idem voliť. Lebo nechcem byť ako väčšina mladých ľudí, ktorí sú skeptickí k tomu, kývnu rukou, že také voľby – je mi to jedno. Pritom záleží na nás, mladých, ako to bude ďalej. A v kroji som preto, že ideme do Tatier ‚čepiť‘. Vlastne som dnes celý deň v kroji,“ uviedol mladý volič Patrik Kancír z Krivian.

Sprevádzala ho Patrícia Urdová, s ktorou vystupuje v dedinskom folklórnom súbore. „Voliť som prišla preto, že je to naša povinnosť a takisto aj právo, taktiež možnosť zmeniť našu budúcnosť. A tá budúcnosť je v našich rukách,“ uviedla.

Priebeh volieb

K volebným urnám do kultúrneho domu v Krivanoch prichádzajú počas dňa voliči poskromne. Členka okrskovej volebnej komisie Silvia Hovancová uviedla, že priebeh krajských volieb je zatiaľ bezproblémový.

Obec má silné folklórne tradície. Žije tu okolo 1200 obyvateľov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame