Lucia Lauková Správy

Mladá generácia chce podnikať: Podľa odborníka jej chýba väčšia podpora

Nastupujúca generácia mladých Slovákov má záujem o vlastné podnikanie. Vznikajú nové firmy aj start-upy.

Ilustračný obrázok k článku Mladá generácia chce podnikať: Podľa odborníka jej chýba väčšia podpora
Zdroj: TASR

Mladí ľudia na Slovensku chcú podnikať, zakladajú firmy a start-upy. Povedal to riaditeľ konzultačnej spoločnosti Štefan Vrátny počas medzinárodnej konferencie Share.Techsummit (15.3.), ktorej hlavnou témou bola zdieľaná ekonomika.

Mladí potrebujú podporiť

Nastupujúca mladá generácia je podľa neho dostatočne pružná, zaslúžila by si však viac podpory. "Treba najprv skvalitniť vzdelávací proces. Školstvo a vôbec výskum sú dosť podfinancované. Mladí ľudia si zaslúžia robiť v technologických firmách,“ uviedol s tým, že je dobré, ak pracujú istý čas v zahraničí. Treba tiež vraj podporiť bývanie pre mladých.

Inovačné firmy

Podľa Vrátneho je situácia v inováciách na Slovensku lepšia ako sa zdá. „Sú tu stovky inovačných firiem, nie je však ľahké ich identifikovať,“ upozornil.

Bratislavu ako centrum štátu s hospodárskym a akademickým zázemím, inovačné stredisko, z ktorej je blízko do hlavného mesta susedného Rakúska, považuje za tzv. hub. Dobré postavenie v inováciách má podľa neho prešovsko-košická aglomerácia, Žilina i trnavsko-nitrianska aglomerácia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM