Jakub Forgács Ostatné športy

Podali výkony, za ktoré si zaslúžia obdiv! Florbalisti spod Urpína ukazujú, že patria medzi slovenskú špičku. Ich výsledky hovoria za všetko...

Ilustračný obrázok k článku Mladí bystrickí florbalisti mieria na majstrovstvá Slovenska: Muži v bojoch o postup do 1. ligy!
Zdroj: Fair play sports

Družstvo staršej prípravky florbalového klubu Fair play sports – FPS Banská Bystrica postúpilo na majstrovstvá Slovenska vo florbale. Chlapci staršej prípravky v druhom poslednom kole nadstavby o postup na majstrovstvá SR čelili trom družstvám, Grasshopperom a Juvente zo Žiliny a QuickSportu z Banskej Bystrice.

Vybojovali postup

Vynikajúcu formu predviedli v prvom zápase proti QuickSport-u a to výsledkom 6:5. Napriek veľkej snahe našich hráčov nestačili na favorita turnaja Grasshoperov, keď podľahli súperom 3:7. Postup na majstrovstvá vo florbale si chlapci vybojovali až v poslednom zápase proti Juvente, keď po bojovnom výkone zvíťazili 4:3 (0:1;0:2;4:0), kde rozhodli v poslednej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Táto výhra ich posunula na druhé postupové miesto. Turnaj sa konal v nedeľu (13. marca 2016) v Slovenskej Ľupči.

Vynikajúcim zakončením turnaja si družstvo staršej prípravky vybojovalo miesto na celoslovenských majstrovstvách vo florbale. Tie sa budú konať v Trenčíne 21. a 22. mája 2016.

Boje o 1. ligu

Darilo sa však aj mužom. V lige, ktorá je rozdelená na Sever a Juh zvíťazili v južnej časti, z ktorej postúpili tri mužstvá zo šiestich. Zo severnej postúpili dve mužstvá zo štyroch, keďže ich bolo menej.

V nadstavbe čakajú banskobystrických florbalistov dve kolá o postup do 1. ligy. V tom prvom, v nedeľu 20. marca 2016, hrajú s favoritmi na postup, Ružomberkom a Rabčou. Druhé kolo sa bude hrať prvý aprílový víkend (2. alebo 3. apríla 2016) proti družstvám, ktoré postúpili do nadstavby z rovnakej skupiny. Čeliť budú Rimavskej Sobote a Breznu. Každý s každým odohrá jeden zápas a rozhodne sa, kto postúpi.

Parádny výkon bystrických florbalistov: Po triumfe nad Rimavskou Sobotou sa prebojovali na čelo skupiny! FOTO

Nina (12) je mladým talentom bystrického florbalu: Pred produktivitou tejto šiestačky sa majú na pozore aj chalani

Text: Filip Gola a Tomáš Trudič