Jakub Forgács Ostatné športy

Naše mesto sa môže pochváliť talentovanými športovcami. Dokázali to aj karatisti, ktorí sa na mládežníckom turnaji postavili na stupienky víťazov. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Mladí revúcki karatisti predviedli svoje kvality. Medzi stovkami pretekárov vybojovali dva cenné kovy!
Zdroj: Karate klub Revúca

Memoriál Jozefa Juhaňáka sa uskutočnilv Žiari nad Hronom za účasti 300 pretekárov z 37 klubov. Na tomto mládežníckom turnaji v karate sa zúčastnili aj traja pretekári z Karate Klubu Revúca, ktorí sú zároveň aj členmi záujmového útvaru pri Centre voľného času na Kollárovej ulici v Revúcej.

Najmenej sa darilo najmladšiemu z výpravy Štefanovi Koreňovi v kategórii 8 – 9 rokov, keď prehral v súboji o bronzovú medailu v kategórii súborné cvičenia kata a skončil na 4. mieste.

V kategórii mladších žiakov 10 – 11 rokov sme mali dvojnásobné zastúpenie v podobe Pavla Halaja a Mateja Hericha. Obaja menovaní skončili na stupňoch víťazov, keď zhodne získali bronzové medaile v kata cvičeniach.

Obdivuhodný úspech revúckych kickboxeriek. Zo svetového pohára hneď s tromi medailami!