Webnoviny - Svet

Mladý invalid Arpád vraj nevraždil, tvrdia súdu svedkovia

WEBNOVINY.SK

BANSKÁ BYSTRICA 14. júna (SITA) – Pred senátom Okresného súdu v Banskej Bystrici sa dnes začalo hlavné pojednávanie s invalidným 23-ročným dôchodcom Arpádom K. z Mule, ktorému prokurátor kladie za vinu obzvlášť závažný zločin vraždy.

Podľa prokurátora v októbri minulého roku pri obci Bušince konárom na smrť dobil 54-ročného Ivana J.

Podľa obžaloby útočník i obeť spolu popíjali a potom z nevysvetliteľných príčin sa Arpád dostal do silného vystupňovaného afektu.

Na kukuričnom poli v katastri Bušiniec potom podľa prokurátora Ivana odrezkom konára dlhým jeden meter doudieral na smrť. Ivan nezomrel hneď, ale pomaly zomieral na následky poranení hlavy a mozgu.

Vraždili vraj násilní bratia z dediny

Arpád na súde vyhlásil, že je nevinný, ale k veci nevypovedal. Jeho matka vyhlásila, že „je to slušný, dobrý chlapec, najlepší syn na svete a stopercentne to neurobil“.

Rovnako kladne sa o obžalovanom vyjadrovali aj jeho sestry Soňa a Petra. Tvrdili, že nebol agresívny, skôr veselý a nemal rád krv. A ak by malo dôjsť k bitke, tak by ušiel.

Podľa matky a ďalších Arpádových príbuzných vraždu mohli spáchať bratia Marek a Kristián, zvaný Kiki, v dedine známi svojou agresivitou a násilnosťami. Dokonca na Vianoce ich sestra Diana vraj Arpádovej sestre povedala, že Ivana J. zabil Kiki.

Bratia sa o vražde dozvedeli z médií

Arpádovi príbuzní to oznámili aj policajtom, ale nič sa nestalo. Po vražde Marek a Kiki začali chodiť v novom oblečení a staré vraj spálili.

Marek na súde povedal, že o vražde nič nevie. O smrti Ivana J. sa dozvedel z médií. Pojednávanie pokračuje v piatok 15. júna výsluchom ďalších svedkov a znalcov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM