Webnoviny - Svet

Mladý muž strieľal v Senci s nelegálne držanou zbraňou

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) – Mladý muž z Bratislavy hrozil s nelegálne držanou zbraňou v Senci na Slnečných jazerách, polícia ho už obvinila zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania zo zbraňami a z prečinu nebezpečného vyhrážania.

Obvinený 22-ročný Ilirijan si zadovážil krátku strelnú zbraň, ktorú použil v piatok v noci v čase medzi 1:00 a 2:00 pred jedným z podnikov v rekreačnej oblasti.

„Mladík sa snažil dostať so zbraňou na diskotéku, pričom biletár podniku ho upozornil, že do priestorov sa nemôže vstupovať so zbraňou. Následne obvinený odišiel z podniku preč a keď prechádzal okolo skupiny mladých ľudí stojacich pri chodníku, tak po krátkej výmene názorov vytiahol spoza chrbta zbraň a po jej obtiahnutí jedenkrát vystreli do vzduchu,“ opísal situáciu hovorca bratislavskej polície František Peczár.

Potom obvinený namieril zbraň na 26-ročného muža z Bratislavy. Po slovnej výmene názorov ju opäť schoval a odišiel z miesta preč. Mladíkovi tak za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM