Webnoviny - Svet

Mlieko budú propagovať festivaly a mliečne hliadky

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP Photo/Matthias Rietschel BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) – Zvýšiť spotrebu mlieka sa budú snažiť tri mliečne festivaly so symbolickým názvom „Kravál“. Sú súčasťou projektu Objav mlieko pri príležitosti Svetového dňa mlieka, ktorý tento rok pripadá na18. mája. Prvý z festivalov bude dnes v Bratislave pri nákupnom centre Aupark, druhý 21. mája v Prešove na Námestí legionárov a ďalší 22. mája v Banskej Bystrici v areáli Múzea SNP.

Pre návštevníkov bratislavského mliečneho festivalu sme pripravili vystúpenia Jany Kirschner, skupín Puding pani Elvisovej a Save the Cookie ale aj divadelnú zónu, fashion zónu či crazy zónu. Záujemcovia si môžu vyskúšať simulátor kravy na dojenie, na ktorom budú aj súťaže v dojení. Podobný program bude aj v Prešove, kde ale vystúpia Peter Cmorík a Komajota a v Banskej Bystrici Zuzana Smatanová a Partička, predstavila program festivalu Margita Štefániková zo Slovenského zväzu producentov mlieka.

Cieľom podujatí je podľa Štefánikovej prezentovať mlieko ako zdravý nápoj. Ďalšou aktivitou sú trojčlenné mliečne hliadky, ktoré budú ponúkať pohár čerstvého mlieka v ôsmich slovenských mestách. V piatok boli v Bratislave, 18. mája budú v Trnave, Nitre, Žiline, Trenčíne a Košiciach, 20. mája v Prešove a 21. mája v Banskej Bystrici. Okrem ochutnávok mlieka dostanú náhodní okoloidúci aj darčekové predmety.

Svetový deň mlieka vyhlásili v roku 1857 v meste Interlaken vo Švajčiarsku pod garanciou Organizácie pre výživu FAO a Svetovej zdravotníckej organizácie WHO. Podľa dohovoru sa Svetový deň mlieka oslavuje vždy tretí utorok v máji. Poslaním tohto dňa je pripomínanie prínosu mlieka a mliečnych výrobkov pre zdravie človeka.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM