Barbara Dallosová Správy Politika

Moderátor vykoľajil poslanca Gyimesiho: Čo proti nám máte, opýtal sa v tričku s dúhovým prvkom

Nedeľná politická diskusia priniesla nečakaný moment. Moderátor k svojej otázke zvolil aj tématický outfit.

Ilustračný obrázok k článku Moderátor vykoľajil poslanca Gyimesiho: Čo proti nám máte, opýtal sa v tričku s dúhovým prvkom
Zdroj: Reprofoto TA3

Divákov prekvapil moment v diskusnej relácii V politike, kde moderátor Richard Dírer zaskočil poslanca Györgyho Gyimesiho nečakanou otázkou.

Prekvapený poslanec

Za jedným stolom sa v diskusii stretli György Gyimesi (OĽANO), Janka Bittó Cigániková (SaS) a Ladislav Kamenický (SMER-SD). Dramaturgia relácie obsahovala viacero aktuálnych tém.

Ako moderátor naznačil už v úvode relácie, jednou z nich mal byť aj návrh na zákaz vyvesovania gej vlajok na štátnych budovách. Ten pochádza práve z dielne poslanca Gyimesiho a opozičného poslanca Tomáša Tarabu. Moderátor mal pomerne netypické oblečenie. Bielu polokošeľu s golierom v dúhových farbách a tmavé sako.

„Špeciálne kvôli vám som si dal moje gay tričko. Aký máte s nami problém?“ adresoval Dírer Gyimesimu nečakanú otázku.

„Ja s vami nemám žiadny problém a nikdy som nemal. Ja mám problém s tým, aby sa vlajky a symboly vyvesovali na štátnych budovách,“ povedal trochu zaskočený Gyimesi.

Moderátor ho prerušil s tým, že v súkromnej televízii by teda nemal byť problém mať takéto tričko, na čo Gyimesi reagoval: „Môžete ho kľudne mať kde len chcete, môžete si tú zástavu aj obviazať okolo pása.“

Gyimesi viackrát zopakoval, že s komunitou gejov nemá žiadny problém, práve naopak, zasadzuje sa za ich práva, napríklad aby po sebe mohli homosexuálne páry dediť či nahliadať si do zdravotnej dokumentácie.

Stojí si za svojím

Gyimesi podal spolu s opozičným poslancom Tomášom Tarabom (nezaradený) do parlamentu návrh novely zákona o štátnych symboloch SR a ich používaní.

Chcú, aby na budovách a v budovách štátnych orgánov a inštitúcií vrátane sídla verejného ochrancu práv, ktoré sa zo zákona označuje štátnymi symbolmi, bolo zakázané vyvesovať symboly hnutí, organizácií, komunít a ideológií propagujúcich akýkoľvek druh sexuálnej orientácie.

Koaličný poslanec po tomto návrhu zožal kritiku aj z vlastných radov. Preimér Eduard Heger (OĽANO) ho vyzval, aby návrh stiahol, to Gyimesi odmietol.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM