Aktualizované Zo zahraničia

Mohutný výbuch pri Bristole si vyžiadal zranených aj obete, vrtuľník pátra po nezvestných

Na fotografiách z miesta nešťastia je vidieť policajné, i hasičské autá, vrtuľník a tiež nádrž, v ktorej zrejme k výbuchu došlo.

Ilustračný obrázok k článku Mohutný výbuch pri Bristole si vyžiadal zranených aj obete, vrtuľník pátra po nezvestných
Zdroj: YouTube.com/The Sun

V sklade v prístavnom meste Avonmouth na predmestí anglického mesta Bristol došlo vo štvrtok k mohutnej explózii. Z miesta hlásia viacero obetí, informuje na svojej webstránke stanica Sky News.

Zranení aj obete

Miestna záchranná služba oznámila, že reaguje na „závažný incident“. Hasiči boli na miesto privolaní o 11.22 hod. miestneho času a následne potvrdili, že výbuch si vyžiadal obete. Výbuch si vyžiadal štyroch mŕtvych, oznámili to na tlačovej konferencii predstavitelia miestnej polície.

Medzi obeťami sú traja zamestnanci spoločnosti Wessex Water a jeden zamestnanec dodávateľskej firmy, uviedla polícia. Zranená bola aj jedna ďalšia osoba, jej stav však nie je život ohrozujúci.

Na fotografiách z miesta nešťastia je vidieť policajné, i hasičské autá, vrtuľník a tiež nádrž, v ktorej zrejme k výbuchu došlo.

Svedok incidentu Jawad Burhan uviedol, že vrtuľník „pátra po nezvestných osobách“. Dodal, že policajti uzavreli cestu pri zmienenej nádrži, ktorá podľa neho zrejme patrí zariadeniu na skladovanie odpadu. Burhan pracuje v inom sklade, ktorý s budovou susedí.

K výbuchu došlo v jednej z nádrží s chemikáliami. Explózia sa nevyšetruje v súvislosti s terorizmom, povedal hlavný policajný inšpektor Mark Runacres.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM