Webnoviny - Svet

Moravčík by uvítal skupinu s JAR a Novým Zélandom

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) – Bývalý československý a slovenský futbalový reprezentant Ľubomír Moravčík by Slovensku v základnej skupine na budúcoročných majstrovstvách sveta vo futbale želal z prvého koša mužstvo Juhoafrickej republiky, z druhého Nový Zéland a z tretieho nejaký tím, s ktorým by Slováci nemali mať väčšie starosti.

„Toto by podľa mňa bola skupina, z ktorej by sme mohli postúpiť ďalej. Na druhej strane, tzv. skupinou smrti pre nás by bolo zoskupenie mužstiev, v ktorom by sa zišli povedzme top favorit z prvého koša, kvalitné mužstvo z Afriky a z tretieho koša napríklad Paraguaj, Uruguaj alebo Čile, s ktorým máme čerstvú skúsenosť z nedávneho medzištátneho súboja v Žiline,“ povedal pre agentúru SITA 44-ročný odchovanec nitrianskeho futbalu a účastník MS 1990 v Taliansku. Podľa Ľubomíra Moravčíka bude pre Slovensko veľmi dôležité, aby hlavný tréner Vladimír Weiss mal na svetovom šampionáte k dispozícii najsilnejšie možné mužstvo.

„V prvom rade by nášmu mužstvu veľmi prospelo, keby slovenskí reprezentanti, ktorí v jesennej časti futbalovej sezóny v zahraničí vo svojich kluboch nehrali, na jar pravidelne nastupovali. To by pomohlo nie iba ich výkonnostnému rastu, ale aj slovenskej reprezentácii ako celku. Všetkým hráčom, ktorých tréner Weiss so spolupracovníkmi vyberie do tímu, držím palce, aby ich majstrovstvá sveta zastihli v optimálnej športovej forme. Ak by sa k tomu pridal na juhu Afriky aj kúsok športového šťastia, som presvedčený, že by sme mohli v milo prekvapiť. A nie iba fanúšikov futbalu na Slovensku,“ povedal Ľubomír Moravčík.

Žreb základných skupín MS 2010 sa uskutoční v piatok 4. decembra od 18.00 h SEČ v juhoafrickom Kapskom Meste v Convention Centre. Prítomných bude asi 2000 hostí a 800 pracovníkov mé­dií.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM