Webnoviny - Svet

Moravčík v zostave desaťročia glasgowských derby

WEBNOVINY.SK

GLASGOW 1. januára (WEBNOVINY) – Bývalý slovenský futbalista Ľubomír Moravčík sa dostal do zostavy desaťročia tradičného glasgowského futbalového derby „Old Firm“ medzi Celticom a Rangers podľa portálu stv.tv. Hodnotenie obdobia 2000 – 2009 vyšlo aj v súvislosti s 386. vydaním, ktoré sa v rámci Scottish Premier League uskutoční na trávniku „katolíkov“ v nedeľu od 13.30 h SEČ.

„Technicky najobdarovanejší hráč uplynulého desaťročia v škótskej lige a špecialista na štandardné situácie. Šťúply Slovák prišiel do Celticu v roku 1998 a preniesol svoj vplyv aj do ostatnej dekády. Občas síce zložitejšie nachádzal svoje miesto v základnej zostave, ale znamenal garanciu víťazstiev. Ak by to neznelo dostatočne presvedčivo na jeho zaradenie do výberu, potom pripomenieme, že si dokázal spracovať loptu aj pozadím,“ uvádza sa v obhajobe Moravčíkovej nominácie.

Kompletný ideálny tím tvoria: Stefan Klos (Rangers) – Fernando Ricksen (Rangers), Lorenzo Amoruso (Rangers), Johan Mjällby (Celtic), Jackie McNamara (Celtic) – Ronald de Boer (Rangers), Barry Ferguson (Rangers), Ľubomír Moravčík (Celtic), Alan Thompson (Celtic) – Henrik Larsson (Celtic), Kris Boyd (Rangers). SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM