Webnoviny - Svet

Most-Híd chce zjednodušiť podnikateľské prostredie

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 8. januára (WEBNOVINY) – Strana Most-Híd si dala za cieľ zjednodušiť podnikateľské prostredie na Slovensku. Podľa svojho plánu, ktorý v piatok predstavil podpredseda strany Ivan Švejna, je potrebné predovšetkým zmeniť správanie verejnej správy voči podnikateľskému prostrediu. Dôležité pritom podľa neho je pri prijímaní legislatívnych opatrení neobchádzať podnikateľský sektor, ako sa to deje v niektorých prípadoch v súčasnosti. „Opatrenia treba prediskutovať s tými, ktorých sa to dotýka,“ povedal Švejna.

Podľa strany treba tiež pretransformovať ministerstvo hospodárstva na rezort, ktorý sa bude prioritne zaoberať zlepšovaním podnikateľského prostredia. Momentálne sa totiž tejto problematike na ministerstve venuje jedna sekcia, čo je podľa Švejnu nedostačujúce. Ďalšími navrhovanými opatreniami sú napríklad znižovanie administratívnej náročnosti, vytvorenie jednotného kontaktného miesta pre podnikateľov na vybavovanie administratívy, či zlúčenie podnikateľských registrov.

Podľa ekonomického experta strany Viliama Páleníka je však potrebné urobiť zmeny aj v odvodovom systéme, ktorého súčasná štruktúra predstavuje pre podnikateľov významnú záťaž. „Zjednodušenie a sprehľadnenie výberu odvodov je najväčšou makroekonomickou výzvou,“ dodal Páleník.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM