Webnoviny - Svet

Motívom streľby vo Fínsku bola asi žiarlivosť

WEBNOVINY.SK

ESPOO 31. decembra (WEBNOVINY) – Polícia našla vo štvrtok šieste telo v Espoo a predpokladá, že patrí mužovi, ktorý vo štvrtok ráno strieľal okolo seba do zamestnancov a zákazníkov nákupného centra na predmestí Helsínk, pričom zabil štyroch ľudí, troch mužov a jednu ženu. Motívom jeho činu bola pravdepodobne žiarlivosť. V byte strelca našla polícia telo jeho bývalej manželky. Je pravdepodobné, že muž následne spáchal samovraždu. „Šieste telo, ktoré sme našli, patrí 43-ročnému strelcovi,“ povedal novinárom policajt Jukka Kaski, ktorý vedie vyšetrovanie.

Svedkovia streľby uviedli, že muž oblečený v čiernom odeve vystrieľal v nákupnom centre celý zásobník automatickej pištole a potom ušiel. Polícia obkľúčila nákupné centrum, ľudí evakuovala a zastavila železničnú dopravu na neďalekej stanici Leppävaara. Do pátrania po strelcovi nasadili aj vrtuľník.

Fínsko v posledných rokoch zažilo viacero podobných tragických udalostí. V septembri 2008 zastrelil mladík 8 spolužiačok, jedného spolužiaka a učiteľa, následne spáchal samovraždu.

Koncom roku 2007 18-ročný maturant v Tuusule zabil šesť spolužiakov, zdravotnú sestru a riaditeľku školy, potom si strelil do

V roku 2002 zomrelo sedem ľudí po výbuchu bomby v nákupnom centre v meste Vantaa severne od Helsínk, ktorú tam priniesol študent chémie, ktorý pri explózii zahynul.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM