Ostatné športy

Motoristický svet v SLZÁCH: Po nehode na snežnom skútri ZOMREL legendárny pretekár

Pretekár Ken Block bavil milióny divákov skvelými kaskadérskymi kúskami. Jednému z najznámejších automobilových jazdcov planéty sa stal osudným snežný skúter.

Ilustračný obrázok k článku Motoristický svet v SLZÁCH: Po nehode na snežnom skútri ZOMREL legendárny pretekár
Zdroj: www.pixabay.com

Profesionálny rely jazdec, kaskadér a popularizátor motoristického športu Ken Block zahynul vo veku 55 rokov po nehode na snežnom skútri. Informovala o tom agentúra Reuters.

Vizionár a priekopník

„S našou najhlbšou ľútosťou môžeme potvrdiť, že Ken Block dnes zomrel pri nehode snežného skútra,“ napísal na sociálnej sieti Kenov tím Hoonigan Racing.

Tím vyzval na rešpektovanie súkromia jazdcovej rodiny. „Ken bol vizionár, priekopník a ikona. A čo je najdôležitejšie, otec a manžel. Bude neuveriteľne chýbať.“

Prečítajte si tiež

Zomrel na mieste nehody

K tragédii došlo v Utahu. Podľa miestneho šerifa Block išiel na skútri po strmom svahu. Ťažký stroj sa prevrátil a celou váhou skončil na famóznom jazdcovi, ktorý sa preslávil hlavne svojimi videami zo série Gymkhana, v ktorých predvádzal extrémne automobilové jazdy.

"Na mieste bol v dôsledku zranení, ktoré utrpel pri nehode, vyhlásený za mŕtveho " uviedol úrad šerifa. Ken Block mal jazdiť v skupine, no v osudný moment bol sám.

Na tragické správy reagoval aj slovenský automobilový pretekár Maťo Homola: „Och joj :( Kvôli nehode na snežnom skútri zomrel Ken Block. Jazdec, ktorý spopularizoval celý motoršport a jeho unikátny štýl priviedol milióny fanúšikov k autám :( Rally, drift, rallycross a legendárna Gymkhama – to bol Ken Block. #RipKen.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM