Webnoviny - Svet

Mourinho opäť potvrdil záujem trénovať Real Madrid

WEBNOVINY.SK

Foto: MADRID 19. mája (WEBNOVINY) – Tréner čerstvého talianskeho futbalového šampióna Interu Miláno José Mourinho opäť potvrdil, že by chcel byť mužom číslo jeden na lavičke španielskeho veľkoklubu Real Madrid. V rozhovore pre denník Marca portugalský kouč uviedol, že v nasledujúcom ročníku prichádzajú pre neho do úvahy len dve alternatívy – súčasné pôsobisko alebo „biely balet“.

„Chcem len povedať, že skvelý hráč alebo tréner, ktorý si nevyskúša pôsobenie v Reale Madrid, na konci svojej kariéry zistí, že mu v nej niečo chýbalo. Som si na sto percent istý, že chcem trénovať Real, ale neviem povedať, či sa tak stane už v nasledujúcom ročníku,“ nechal sa počuť Mourinho. Jeho zverencov čaká v sobotu 22. mája na madridskom Štadióne Santiaga Bernabéua finále Ligy majstrov 2009/2010 proti nemeckému Bayernu Mníchov. Inter už v tejto sezóne okrem ligového titulu získal aj Taliansky pohár.

„Po dvoch rokoch fantastickej práce môžem tento klub opustiť len jediným smerom – do Madridu,“ dodal na záver portugalský kouč, ktorý trénuje Inter od júna 2008. Kormidelníkom španielskeho vicemajstra Realu Madrid je Manuel Pellegrini, ten však so svojimi zverencami nezískal v sezóne 2009/2010 žiadnu významnú trofej, preto sa špekuluje o jeho odchode.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM