Webnoviny - Svet

Mrazy zabili v Európe už najmenej 80 ľudí

WEBNOVINY.SK

KRAKOW/PARÍŽ/BER­LÍN/AMSTERDAM 22. decembra (WEBNOVINY) – Počet obetí nečakaných mrazov na starom kontinente vzrástol v pondelok už na číslo 80. Najhoršia situácia panuje v Poľsku, kde za posledné tri dni pripravilo mrazivé počasie o život už 42 ľudí, väčšinou bezdomovcov. Teplota vzduchu na viacerých miestach krajiny poklesla na mínus 20 stupňov Celzia. Celkový počet obetí poľských mrazov tak od začiatku decembra dosiahol číslo 69.

Úrady na Ukrajine informovali o 27 obetiach ničivých mrazov. Nemecko hlási šesť a Rakúsko tri osoby, ktoré prišli o život počas dopravných nehôd. Vo Francúzsku uplynulú noc zamrzli najmenej dvaja bezdomovci, pričom bez elektriny sa ocitli aj dva milióny obyvateľov. Úrady ďalšie výpadky elektrického prúdu nevylučujú.

Mrazivé počasie pritom na viacerých miestach v Európe naďalej komplikuje aj dopravu. Sedemsto ľudí muselo prenocovať v provizórnych podmienkach na letisku Schipol v holandskej metropole Amsterdam pre desiatky zrušených letov a postihnutá je aj železničná doprava. Meškanie hlásia aj železnice a letiská v Nemecku, Francúzsku, Španielsku, Portugalsku a Belgicku.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM