Webnoviny - Svet

MŠK Žilina bude mať futbalové dresy z PET fliaš

WEBNOVINY.SK

Foto: Nike.com BRATISLAVA 12. júla (WBN/PR) – MŠK Žilina, majstrovský tím Corgoň ligy zo sezóny 2009/2010, dnes predstavila nové dresy na sezónu 2010 / 2011. Na ihriská vybehnú Žilinčania v najekologic­kejších a technologicky najvyspelejších dresoch v dejinách futbalu. Tie žilinské, inšpirované národným dresom Brazílie, sú vyrobené z recyklovaného polyestru. Na výrobu každého dresu bolo použitých 8 recyklovaných fli­aš.

Dizajn domácich dresov je založený na tradičnej žlto-zelenej kombinácii. „Pri výbere dresov sme sa zamerali najmä na ich funkčnosť a dizajn. Veríme, že v týchto dresoch sa nám podarí uspieť nielen na domácej scéne, ale aj v európskych pohárových súťažiach,“ hovorí Roman Grešo, PR manažér MŠK Žilina.

Nike pripravilo pre Žilinčanov dresy, ktoré spájajú moderný design a funkčnosť, pričom sú vyrobené z recyklovaných materiálov, čím zmierňujú negatívne dopady na životné prostredie. Dúfame, že nové dresy prinesú Žiline mnoho úspechov na domácom aj medzinárodnom poli.

Vylepšený materiál Nike Dry-Fit, teraz o 13% ľahší ako v minulosti, pomáha udržať hráčov v suchu odvádzaním potu na vonkajšiu stranu oblečenia, odkiaľ sa potom vyparí. Vetracie zóny sú vyrobené z látky, ktorá v porovnaní s predchádzajúcimi dresmi zvyšuje ventiláciu vzduchu o 7%. Vzduch tak môže voľne prúdiť, čo pomáha udržiavať optimálnu telesnú teplotu.

Nové dresy si bude možné zakúpiť v Nike predajni Alpha Pro Sport v OC Max a vo Fan Shope MŠK.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM