Peter Handzuš Ostatné športy

MSR seniorov v karate: Vo finále si to rozdali dve Popradčanky

V sobotu 2. apríla sa v športovej hale na Rosínskej ceste v Žiline konali Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov v karate. Súčasťou šampionátu boli aj súťaže v kategóriách Masters.

Ilustračný obrázok k článku MSR seniorov v karate: Vo finále si to rozdali dve Popradčanky

Za Karate klub Shihan Poprad nastúpili v kategórií súborného cvičenia kata žien nad 35 rokov Andrea Glatzová a Mariana Bartková, ktoré si to nakoniec rozdali vo finále. Z duelu vyšla lepšie Mariana Bartková, ktorá si vybojovala titul Majsterka Slovenska pre rok 2016 a Andrea Glatzová sa pre tento krát musela uspokojiť s titulom vicemajsterky. V kategórií kata mužov nad 35 rokov sa predstavil Tomáš Hyben, ktorý nakoniec skončil bronzový.

V sobotu 2. apríla sa v Čačaku (Srbsko) konal aj 45. ročník súťaže GOLDEN BELT – ZLATNI POJAS, na ktorú komisia štátnej reprezentácie nominovala do kategórie športového zápasu kumite kadetiek nad 54kg Petru Píchovú. Mladá Popradčanka v tvrdej konkurencii v Srbsku vybojovala striebornú medailu.