Webnoviny - Svet

Mucha sa teší na súťaž. Nervózny nie je

WEBNOVINY.SK

Brankár Slovenska Ján Mucha Foto: SITA/Michal Burza LIVERPOOL 13. augusta (WEBNOVINY) – V sobotu sa v Anglicku rozkrúti kolotoč ďalšej sezóny najkvalitnejšej a najsledovanejšej futbalovej ligovej súťaže sveta. Na súpiskách 20 účastníkov Premier League 2010/2011 sa tentoraz nachádza kvarteto Slovákov Ján Mucha ml. (FC Everton), Martin Škrtel (FC Liverpool), Marek Čech (West Bromwich Albion) a Vladimír Weiss ml. (Manchester City), pričom jedine prvý menovaný zatiaľ nemá na svojom konte ani jeden štart v tejto súťaži.

Dvadsaťsedemročný z Belej nad Cirochou pochádzajúci gólman prichádza do Anglicka z poľskej Legie Varšava a o post jednotky medzi troma žrďami „The Toffees“ sa pobije s Američanom Timom Howardom. „Zajtra sa to všetko začína a ja sa už neviem dočkať. Včera som sa vrátil z reprezentačného zrazu, rovnako aj Tim Howard. Bojujem o svoju šancu a uvidím, ako to bude ďalej,“ povedal v piatkovom rozhovore pre agentúru SITA Ján Mucha ml. Reprezentačná jednotka Slovenska má šancu na svoju premiéru v novom drese v sobotu 14. augusta, keď sa zverenci trénera Davida Moyesa predstavia od 16.00 h SELČ na ihrisku Blackburnu Rovers.

„Zatiaľ nevieme, kto bude chytať, ešte nie je určená ani nominácia na zápas. Rozhodne sa to až po tréningu. V piatok večer potom mužstvo odcestuje do Blackburnu, ktorý je vzdialený len asi hodinu cesty od Liverpoolu. Večer sa všetci ubytujú v hoteli a na druhý deň už je tu zápas,“ vysvetlil bývalý brankár Humenného, Interu Bratislava, Žiliny a spomenutej Legie. Podľa jeho vlastných slov nie je pred štartom Premier League 2010/2011 vôbec nervózny: „Nemám byť z čoho. Cítim sa vynikajúco, robím svoje, makám a dúfam v šancu. Nepociťujem ani väčší tlak ako v Poľsku,“ skonštatoval Ján Mucha ml. a na margo ambícií jeho klubu v novej sezóne doplnil: „Máme veľké ambície. Mužstvo je vynikajúce, zohraté. Hoci nebolo veľa transferov, tím má svoju kvalitu, hráči podpísali nové zmluvy. Klub je stabilizovaný. Určite sa chceme pobiť o miesta zaručujúce účasť v Lige majstrov alebo Európskej lige.“

Pred začiatkom nového súťažného ročníka je v Anglicku viac favoritov ako obvykle. K mužstvám tzv. „veľkej štvorky“ (Manchester United, FC Chelsea, FC Arsenal a FC Liverpool) pribudli aj ďalšie mužstvá. „V Anglicku sa hovorí najmä o tom, že Manchester City urobil veľké nákupy. Uvidíme, či im to pomôže. Favoriti zostávajú rovnakí, ide najmä o Manchester United a Chelsea. Liga je vyrovnaná, má obrovskú kvalitu. Podľa mňa je to najlepšia súťaž na svete. Ťažko však teraz povedať, ako sa to bude všetko vyvíjať,“ povedal. Zaujímavosťou je, že zo štvorice Slovákov v Premiership budú dvaja pôsobiť v rovnakom meste. „Rivalita medzi FC Liverpool a nami tam určite je. S Maťom Škrtelom najmä na reprezentačných zrazoch jeden druhého navzájom podpichujeme. Ale to je normálne, príjemné a fajn. Je skvelé, že v Liverpoole, ktoré nepatrí medzi najväčšie mestá, sú dva takéto kluby. Ľudia sú tu úplne fantastickí, povzbudzujú vždy jeden z nich. Nie je tu však žiadna nenávisť, žiadny problém. Všetko je to o futbale,“ dodal 20-násobný slovenský reprezentant Ján Mucha ml.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM