Webnoviny - Svet

Music á la cARTe pokračuje americkou speváčkou Kim Davis

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 12. novembra (WEBNOVINY) – Exkluzívne hudobné večery v Štúdiu L+S pod názvom Music á la cARTe pokračujú aj v novembri. Hosťom druhého vydania nového programu bratislavského divadla bude 18. novembra americká speváčka Kim Davis. Amerického hosťa uvedie stále hudobnícke trio programu – Oskar Rózsa, Martin Valihora a Marián Čekovský.

Ako ďalej agentúru SITA informovala PR manažérka Forza Zuzana Čižmáriková, na doskách Štúdia L+S dostanú priestor aj dvaja českí umelci – výtvarník Jiří Votruba a hudobník Petr Kroutil. Celým večerom bude divákov sprevádzať dramaturg projektu Pavol Danišovič.

Večery Music á la cARTe sú dramaturgickou novinkou repertoáru Štúdia L+S v tejto sezóne. Základom programu, ktorého premiéra sa odohrala 14. októbra, je neformálnosť a nečakané situácie či spojenia. Na jednej scéne spája Music á la cARTe hudbu a najrôznejšie druhy umenia raz do mesiaca.

Večery zastrešuje „kapela snov,“ kde pod vedením gitaristu Oskara Rózsu nielen hrajú, ale aj glosujú a diskutujú Martin Valihora (bicie) a Marián Čekovský (klávesy). Pavol Danišovič publiku vysvetlí kto, prečo a načo sa ocitol na javisku. Keďže hudba inšpiruje aj iné druhy umenia, slovo v programoch Music á la cARTe dostanú aj výtvarníci, spisovatelia, básnici, režiséri, fotografi, tanečníci a ďalší umelci.

Hudobný večer Music á la cARTe sa v sídle Štúdia L+S na Námestí 1. mája 5 začne v piatok 18. novembra o 20:00. Podrobný program divadla je dostupný na jeho webstránke – http://www.studios.sk.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM