Webnoviny - Svet

Music City v Bratislave ponúkne Mariána Vargu aj Rytmusa

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 25. apríla (WEBNOVINY) – V sobotu 12. mája sa v Bratislave uskutoční ďalšia edícia akcie Music City, ktorá ľuďom prináša množstvo bezplatných vystúpení slovenských interpretov.

Hlavné pódium sa bude nachádzať na netradičnom mieste – pod Mostom Lafranconi.

Od 15:00 sa tam postupne predstavia kapely Lavagance, Puding pani Elvisovej, Hex, Vidiek a na záver Rytmus a Kontrafakt, ktorých koncert by sa mal skončiť o 22:00.

Už od 21:00 až do šiestej hodiny ráno bude párty pokračovať v neďalekej Mlynskej doline vo Vysokoškolskom klube ELAM.

Music Gallery u Dežmára

Pre oveľa menšiu skupinu ľudí bude určený Alternative Stage v Music Gallery u Dežmára. Predvedú sa tam Martin Valihora & Funk Unit, Anita Soul, Lady Mel & Johny Mečoch, Oskar Rózsa a ďalší.

Fajnšmekerský Stage v Koncertnej sieni Klarisky po ôsmej hodine večer obsadí Marián Varga a Moyzesovo kvarteto.

Music City Power Towers Stage budú vlastne štyri pódiá v komplexe Eurovea, na Mlynoch, na Hlavnom námestí, a pri Propeleri na Vajanského nábreží, kde budú od poludnia hrať dídžeji a večer bude nasledovať silent disco.

Mimochodom, silent disco je model preberaný festivalmi po celom svete, na ktorom hudba nehrá z klasických reproduktorov, ale je vysielaná do slúchadiel každému v hľadisku.

V rámci Music City zahrá po 15:00 na Hlavnom námestí kapela Funny Fellows a na terase podniku Carnevalle na Hviezdoslavovom námestí sa po 16:00 predstaví Radovan Tariška. Živá hudba bude znieť aj v Le Bare v komplexe Eurovea.

Poteší aj analógový svet

V Slovenskej národnej galérii (SNG) bude jedinečná burza vecí z “analógového sveta”. Počas burzy platní, kaziet, kazetových prehrávačov či fotoaparátov bude hrať na Save the Analog World Stagei Dj Koki.

Štýlová afterpárty bude na Boat Stagei na lodi Martin. Nalodiť sa budú môcť ľudia v nedeľu od siedmej ráno v Osobnom prístave na Vajanského nábreží.

Medzi desiatou a jedenástou loď s kapacitou 160 ľudí urobí okruh Bratislavou a hrať sa bude až do poludnia.

Festival Electronic Beats bude tiež v sobotu

Okrem bezplatnej hudobnej produkcie budú môcť ľudia v sobotu 12. mája navštíviť aj festival Electronic Beats, ktorý sa bude konať v Refinery Gallery Slovnaft.

O hudobnú produkciu na tomto mieste sa od 21:55 postarajú Woodkid, The Asteroids Galaxy Tour, Friendly Fires a napokon okolo druhej hodiny ráno projekt UNKLE Sounds.

Vstupenky na Electronic Beats sa na stránke tixy.sk v súčasnosti predávajú za 13 eur.

Počas maratónu hudby a relaxu bude fungovať kyvadlová doprava

Organizátori 24-hodinového maratónu Music City zabezpečia aj kyvadlovú dopravu so zastávkami na trase Mlyny, Most Lafranconi, SNG, Eurovea, Refinery Gallery Slovnaft a späť.

Špeciálne autobusy označené logom Music City budú premávať v sobotu od siedmej hodiny večer až do štvrtej hodiny ráno.

Informácie zverejnila webová stránka t-musiccity.hud­ba.zoznam.sk.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM