Krimi

Muž (†54) utopený v Ciroche: Z vraždy obvinená dvojica mladíkov (18,19)!

Krajský vyšetrovateľ v Prešove vzniesol obvinenie voči dvom mladíkom za vraždu muža utopením. Čo prezradili muži zákona?

Ilustračný obrázok k článku Muž (†54) utopený v Ciroche: Z vraždy obvinená dvojica mladíkov (18,19)!
Zdroj: TASR

Prešovský krajský vyšetrovateľ vzniesol v piatok obvinenie pre zločin vraždy spáchaný formou spolupáchateľstva voči 18-ročnému Sninčanovi a 19-ročnému mužovi z obce Nižná Jablonka v okrese Humenné. Obvinená dvojica mala v utorok 28. marca vo večerných hodinách v Snine zavraždiť 54-ročného miestneho muža. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

„Všetci traja v utorok večer spolu pili alkoholické nápoje. Obvinená dvojica sa dohodla, že muža zbijú a okradnú. Keď chcel od nich odísť, fyzicky ho napadli. Po prvotnom ataku muž spadol na zem a skotúľal sa k rieke Cirocha, kde ho naďalej bili palicou a kopali do neho,“ priblížil policajný hovorca.

Ako doplnil, neskôr ho hodili tvárou do rieky a chceli odísť preč. „Vtom napadnutý muž začal kričať o pomoc. Vrátili sa k nemu, vytiahli ho z vody a začali do neho opäť kopať. Následne ho znova hodili do rieky, pričom starší z obvinených mu pritlačil hlavu pod vodu, až kým neprestal dýchať,“ opísal Džobanik.

Obaja z miesta odišli a muža nechali v rieke. „Týmto konaním mu spôsobili smrť. Po vznesení obvinenia vyšetrovateľ na oboch mužov spracoval podnet na vzatie do väzby. Zároveň boli umiestnení do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 15 – 20 rokov,“ uzavrel Džobanik.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM