Webnoviny - Svet

Muž, ktorý napadol revizóra a SBS-kára, už čelí obvineniam

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – Policajti obvinili mladíka, ktorý v stredu napadol revízora. Obvineniam z výtržníctva, krádeže a vyhrážania už čelí 20-ročný Marek z Bratislavy.

Incident sa odohral v autobuse linky číslo 96 pri nákupnom centre Avion. Podľa predbežných informácií mladík nemal platný cestovný lístok, revízor chcel jeho doklady.

Mladý muž však tvrdil, že doklady nemá a revízor tak na miesto privolal policajtov, ktorí mali preveriť jeho totožnosť. Do ich príchodu však prišlo k potýčke medzi revízorom, esbéeskárom a cestujúcim, ktorá vyvrcholila fyzickým útokom.

Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca František Peczár, trojica sa presunula na zastávku, cestujúcemu sa však podarilo ujsť.

Revízorovi zobral peniaze, ktoré mu vypadli a mieril na neho zbraňou. Policajti ihneď rozbehli pátranie, netrvalo však dlho, mladík sa totiž vrátil späť na miesto incidentu. Policajti ho previezli na policajné oddelenie a následne ho obvinili. Vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročný trest.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM