Webnoviny - Svet

Muž na letisku v USA vraj spustil poplach omylom

WEBNOVINY.SK

Jules Paul Bouloute spustil na letisku Johna Fitzgeralda Kennedyho v New Yorku alarm, keď otvoril dvere vyhradené pre personál Foto: SITA, AP

NEW YORK 18. januára (WEBNOVINY) – Muž vracajúci sa z Haiti, ktorý prešiel cez zabezpečený vchod na letisku Johna Fitzgeralda Kennedyho v New Yorku a spustil tam alarm, to spravil „omylom“. V nedeľu o tom informoval jeho právnik. „Jednoducho vošiel do nesprávnych dverí,“ vyhlásil Scott Dufault o svojom klientovi Julesovi Paulovi Boulouteovi. Túto verziu už pre agentúru AP potvrdil aj nemenovaný zdroj z prostredia polície. Súd muža prepustil na slobodu bez kaucie. V prípade, ak ho usvedčia z úmyselného porušenia bezpečnostných predpisov, hrozí mu až sedemročný trest za mrežami.

Terminál 8 medzinárodného letiska Johna Fitzgeralda Kennedyho v New Yorku museli v sobotu evakuovať potom, ako tam spôsobil poplach bezpečnostný alarm. Ten spustila osoba, ktorá otvorila dvere vyhradené pre personál. Cestujúci museli terminál okamžite opustiť a následne opäť absolvovať kontrolu. Vzťahovala sa aj na pasažierov, ktorí už sedeli v lietadlách. Pre evakuáciu nemuseli byť odložené žiadne lety, niektoré sa však oneskorili.

Na amerických letiskách panujú prísne bezpečnostné predpisy a zvýšená opatrnosť najmä od nepodareného vianočného útoku na americké lietadlo pristávajúce v Detroite. Do vzduchu sa ho pokúsil vyhodiť mladý Nigérijčan vyškolený al-Kájdou v Jemene.

SITA/AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM