Zo zahraničia

Muž prišiel pri bombardovaní o celú rodinu: Medzi mŕtvymi sú aj ŠTYRI deti

Muž a jeho rodina odišli z Kyjeva, aby sa zachránili pred vojnou, a bezpečie hľadali v Marchalivke. Jeho dom ale zasiahla raketa.

Ilustračný obrázok k článku Muž prišiel pri bombardovaní o celú rodinu: Medzi mŕtvymi sú aj ŠTYRI deti
Zdroj: Twitter.com/MZV Ukrajiny

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí v piatok ráno informovalo, že ľudí, ktorí opustili hlavné mesto Kyjev, aby sa zachránili pred útokmi ruskej armády, teraz zabili v dedine Marchalivka. Informoval o tom portál britského denníka The Guardian.

Prišiel o celú rodinu

Jeden muž podľa ministerstva stratil celú 11-člennú rodinu, keď raketa zasiahla jeho dom v dedine nachádzajúcej sa južne od Kyjeva.

Ministerstvo na Twitteri napísalo, že tento muž a jeho rodina odišli z Kyjeva, aby sa zachránili pred vojnou, a bezpečie hľadali v Marchalivke. „Raketa však zasiahla dom, v ktorom sa nachádzalo 12 ľudí: deti (dve vnúčatá a dve netere), manželka dcéra, sestra…“

Prežil len muž a jeho mačka, uviedlo ministerstvo.

Článok pokračuje pod príspevkom.

Zabili viac civilistov než vojakov

Ruské ozbrojené sily zabili viac ukrajinských civilistov než vojakov, informoval v piatok ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. Správu priniesla tlačová agentúra Reuters a následne britský denník The Guardian.

„Chcem, aby to vedel nielen Kyjev, ale celý svet,“ uviedol Reznikov.

Podľa najnovších údajov z Úradu vysokej komisárky OSN pre ľudské práva (OHCHR) bolo od 04.00 hod. 24.februára do polnoci 9. marca zabitých 549 civilistov a ďalších 957 utrpelo zranenia.

Ruský prezident Vladimir Putin spustil 24. februára inváziu na Ukrajinu, ktorú nazýva „špeciálna vojenská operácia“. Podľa vyhlásení ukrajinských predstaviteľov sa ruská armáda dopúšťa v ich krajine vojnových zločinov a dokonca genocídy ukrajinského národa.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM