Webnoviny - Svet

Muža, ktorý znásilňoval Elizabeth Smart, uznali vinným

WEBNOVINY.SK

Elizabeth Smart Foto: SITA/APBRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) – Briana Davida Mitchella konečne uznali vinným z únosu a zneužívania Elizabeth Smart. Príbeh, ktorý zaujal svetovú verejnosť, ale aj filmárov, sa chýli ku koncu.

„Je to úžasný deň,“ povedala dnes 23-ročná dievčina po vynesení rozsudku súdu v Salt Lake City. „Som šťastná, že som tu, s výsledkom som veľmi spokojná. Ale hlavne, stojím tu pred všetkými Američanmi a chcem dať nádej aj ďalším obetiam, ktoré sa boja rozprávať o tom, čo sa im stalo,“ dodala. Výšku trestu súd stanoví v máji 2011.

Mitchell uniesol Smart z domu jej rodičov, keď mala 14 rokov. Samozvaný prorok, ktorému pri jeho praktikách pomáhala manželka Wanda, dievča deväť mesiacov niekoľkokrát denne znásilňoval a podával jej drogy a alkohol, aby sa nebránila. Jej rodičia v tom čase vypísali odmenu za nájdenie dievčatka vo výške 250-tisíc amerických dolárov. Dievča spoznal jeden z obyvateľov mestečka Sandy a v roku 2003 sa vrátila domov k svojej rodine a pokúsila sa začať žiť opäť normálny život. Príbeh zdokumentoval televízny film Unesená: Príbeh Elizabeth Smartovej (2003). Informácie zverejnila webová stránka magazínu People.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM