Krimi

Muži zákona varujú: Po flirte od vás môže žiadať peniaze falošný policajt!

Polícia upozorňuje na podvodné konanie, ktoré sa v poslednom čase šíri krajinou. Aj vám môže skrížiť cestu podvodník.

Ilustračný obrázok k článku Muži zákona varujú: Po flirte od vás môže žiadať peniaze falošný policajt!
2
Galéria
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Ako informovala polícia prostredníctvom svojej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR: ”Na počiatku tohto v poslednom čase rozšíreného typu podvodu je komunikácia medzi mužom a ženou. Žena flirtuje s mužom (svojou budúcou obeťou). Možno si aj telefonujú, buduje sa medzi nimi akási dôvera.”

Následne má dôjsť k výmene intímnych fotografií. ”Vzápätí je muž kontaktovaný inou osobou (často opäť ženou), ktorá vystupuje ako rodič prvej ženy. Hovorí, že prvá žena je vlastne ešte neplnoletá a že celú komunikáciu s intímnymi fotografiami ide nahlásiť polícii. Alebo ani nie, ak muž rodine zaplatí odškodné,” pokračujú v opise scenára policajti.

Rozhodli by ste sa v takomto prípade nepristúpiť na podmienky a začínate šípiť podvod? Pokiaľ poškodený nezaplatí, ozvať sa má neznáma žena, ktoré sa predstaví ako matka ženy, ktorá mu padla do oka. Telefón počas hovoru následne odovzdá “policajtovi”.

” Vraj je už na policajnej stanici, kde podáva trestné oznámenie. Aj policajt sa snaží muža presvedčiť, aby radšej zaplatil „odškodné“ rodine a vyhol sa tak trestnému stíhaniu. Ide rádovo o tisícky eur,” dodávajú muži zákona prostredníctvom stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Ako už správne tušíte, jedná sa o podvod. Aj samotná polícia upozorňuje, že jej príslušníci by takto nikdy nevystupovali. Spomenutý prípad sa prelína s trestným činom vydierania.

„Je dôležité, aby tieto podvody hlásila každá obeť skutočnej polícii, aby vyšetrovatelia mohli konať a vystopovať túto skupinku kriminálnikov,“ upozorňuje polícia.

Foto: ilustračné

Len nedávno informovala polícia pred falošnými emailami, ktoré sa tvária ako od banky. Ich znenie si môžete pozrieť v galérii!

Polícia varuje pred novými podvodnými emailami
2
Galéria
Zdroj: pixabay.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM