Svet Krimi Správy

Mužovi považovanému za prvého slovenského teroristu priznal Európsky súd pre ľudské práva odškodné

Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) dal v utorok (25.7.) za pravdu Ladislavovi K., ktorý je považovaný za prvého slovenského teroristu, a priznal mu odškodné vo výške niekoľko tisíc eur. Vyplýva to z rozhodnutia súdu zverejneného na internetovej stránke ESĽP.

Ilustračný obrázok k článku Mužovi považovanému za prvého slovenského teroristu priznal Európsky súd pre ľudské práva odškodné
Zdroj: TASR

Na základe rozhodnutia súdu v Štrasburgu je Slovenská republika povinná zaplatiť Ladislavovi K. odškodné vo výške 6500 eur nemajetkovú ujmu a ďalších 9000 eur ako kompenzáciu jeho výdavkov a nákladov spojených so súdnym konaním. Odškodné mu musí byť vyplatené do troch mesiacov od nadobudnutia právoplatnosti rozsudku.

Ladislav K., ktorý sa pokladá za „extrémneho ochrancu zvierat“, bol uznaný za vinného z viacerých trestných činov vrátane teroristického útoku, ku ktorému došlo podvečer 28. decembra 2011 na Ulici protifašistických bojovníkov v Košiciach, kde vybuchla podomácky vyrobená bomba uložená v odpadkovom koši. Výbuch zhodou okolností nikoho nezranil a spôsobil len materiálne škody.

Za svoje činy bol Ladislav K. pôvodne odsúdený na 25 rokov väzenia. Proti rozsudku sa na súdoch rôzneho stupňa viackrát odvolal, pričom trestné konanie v jeho prípade stále nie je právoplatne ukončené. Počas celého konania je vo väzbe, ktorá mu bola viackrát predĺžená.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM