Technológie

Aplikáciu na využitie tzv. smart karantény už schválila aj spoločnosť Apple

Občania vracajúci sa na Slovensko zo zahraničia sa majú podľa rezortu vnútra pripraviť už pred cestou k hraničnému priechodu so SR a nie až priamo na hraniciach.

Ilustračný obrázok k článku Aplikáciu na využitie tzv. smart karantény už schválila aj spoločnosť Apple
5
Galéria
Zdroj: TASR

Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré TASR poskytol tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra. „Aplikácia je schválená, občania teda už môžu eKaranténu využívať na smartfónoch s Androidom aj na iPhonoch,“ napísali z rezortu vnútra. Na sociálnej sieti to potvrdil aj premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Občania vracajúci sa na Slovensko zo zahraničia, ktorí chcú povinnú izoláciu stráviť v domácom prostredí pod dohľadom takzvanej smart karantény, sa majú na to podľa rezortu vnútra pripraviť už pred cestou k hraničnému priechodu so SR a nie až priamo na hraniciach.

Musia si stiahnuť aplikáciu, ale tiež prejsť procesom registrácie a aktivácie. Na prechod štátnou hranicou treba okrem toho aj čestné vyhlásenie a súhlas s podrobením sa nariadenej izolácii v domácom prostredí za použitia mobilnej aplikácie.

Oba dokumenty je možné stiahnuť na webovej stránke korona.gov.sk/e­karantena. Na hraničný priechod ich treba priniesť vytlačené a podpísané.

Aplikácia Smart karatény
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM