Webnoviny - Svet

MZV: V Sýrii treba obísť zhromaždenia a v piatok mešity

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/APBRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) – V Sýrii sa stále treba vyhýbať veľkým zhromaždeniam a piatkovým modlitbám v mešitách.

"V súvislosti s protestnými akciami, ktoré v ostatných dňoch pokračujú vo väčších sýrskych mestách a po zásahu bezpečnostných zložiek si vyžiadali viaceré obete na životoch, Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča občanom cestujúcim do Sýrie, aby sa vyhýbali väčším zhromaždeniam ľudí na verejnosti.

Zároveň neodporúčame navštevovať počas piatkových modlitieb okolie mešít, ktoré môžu byť miestami pasívnych protestov proti vládnemu režimu a kde je zvýšená pravdepodobnosť zásahu bezpečnostných zložiek," informovali z tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí SR.

Veľvyslanectvo v Sýrii zároveň upozorňuje občanov, aby necestovali na juh Sýrie do mesta Daraa a jeho okolia a do Lattakie na severozápade krajiny, ktoré boli dejiskom zásahov bezpečnostných síl proti demonštrantom s použitím strelných zbraní.

Turisti by nemali fotografovať protestné zhromaždenia, neodporúča sa fotografovať ani objekty štátnych inštitúcií a budovy, pred ktorými hliadkujú ozbrojení vojaci, respektíve policajti. Pri nerešpektovaní týchto odporúčaní hrozí zatknutie. Miestne úrady navyše neinformujú veľvyslanectvá o zadržaní občanov cudzích štátov, ktoré tak nemôžu okamžite poskytnúť konzulárnu pomoc.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM