Webnoviny - Svet

Na bankomate nainštaloval kameru na snímanie PIN kódov

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITABRATISLAVA/TREN­ČÍN 29. decembra (WEBNOVINY) – Doposiaľ neznámy páchateľ niekedy v čase od 26. decembra do 28. decembra nainštaloval na bankomate na Mlynskej ulici v Košiciach skimovacie zariadenie na snímanie magnetického prúžku a mikrokameru na snímanie PIN kódov bankomatových kariet. Podľa košickej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej týmto konaním spôsobil spoločnosti doposiaľ nezistenú škodu. Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za prečin neoprávneného vyrobenia a používania el. platobného prostriedku a inej platobnej karty.

Na aute sa povozil a vrátil ho na pôvodné miesto Muž si len tak zobral kľúče od cudzieho Audi A4, povozil sa po Trenčíne a auto vrátil na pôvodné miesto. Teraz 34-ročný Trenčan čelí obvineniu z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Celý incident sa odohral 23. decembra. Ako agentúru SITA informoval zástupca trenčianskej policajnej hovorkyne Pavol Kudlička, muž sa bez dovolenia zmocnil voľne položených kľúčov od auta, ktoré parkovalo na Električnej ulici v Trenčíne, kde ho po jazde aj nechal. Páchateľovi hrozí až päť rokov väzenia.

Muži kradli pozinkované koterce, hrozí im trojročné väzenie Vrábeľskí policajti vypátrali páchateľov krádeže kotercov, ku ktorej došlo koncom novembra tohto roku. Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, 23-ročný Tomáš a 38-ročný Jozef chodili pravidelne nakupovať na farmu ošípaných vo Veľkom Cetíne. V plechovom hangári si vyhliadli tovar, ktorý sa dal ľahko speňažiť. Z areálu si preto odniesli kovové pozinkované koterce. „Keďže sa prvý nákup podaril, rozhodli sa že vo svojej obchodnej činnosti budú pokračovať,“ dodala Bruchterová. Na farmu preto zašli ešte niekoľkokrát a postupne premiestňovali koterce do zberných surovín. Celkovo ich z farmy vyniesli 200. Zo zárobku sa však muži dlho netešili, policajti im prišli na stopu po tom, ako navštívili niekoľko zberní. Obaja sa pod ťarchou dôkazov ku všetkému priznali. Škoda ktorú krádežou napáchali sa vyšplhala až na 18-tisíc eur. Muži teraz čelia obvineniu z prečinu krádeže, za čo im hrozí až trojročné väzenie, informovala policajná hovorkyňa.

Žene vytrhol z rúk kabelku, už je v cele Košický vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže 41-ročného Jána B. z Košíc, ktorý v pondelok popoludní na chodníku na Tr. SNP v Košiciach lúpežne prepadol 55-ročnú ženu. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, páchateľ ženu zozadu napadol a vytrhol jej z rúk kabelku, v ktorej mala osobné doklady, stravné lístky, hotovosť 120 eur, mobilný telefón, fotoaparát, dve platobné karty a zväzok kľúčov. Ženu pri útoku našťastie nezranil, spôsobil jej však škodu za takmer 395 eur. Obvinený štyridsiatnik je v cele policajného zaistenia, za tento skutok mu hrozí trest na sedem až dvanásť rokov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM