Webnoviny - Svet

Na bezpečnosť detí dohliada polícia pri 21 školách

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher BRATISLAVA 2. septembra (WEBNOVINY) – Na bezpečnú cestu detí do školy v prvý deň školského roka dohliada pred 21 školami v hlavnom meste mestská polícia v rámci projektu „Bezpečná cesta do školy“. Pre agentúru SITA to uviedla náčelníčka mestskej polície Zuzana Zajacová. Príslušníci mestskej polície stoja pri priechodoch pre chodcov a v prípade, že skupinka detí chce prejsť cez cestu, červeným terčíkom zastavia motorové vozidlá. „Niekedy sme aj my vystavovaní riziku. Napriek tomu, že máme oblečenú uniformu, že sme v pozícii verejných činiteľov a príslušníci mestskej polície sú viditeľne označení vestami, stáva sa, že mnohokrát aj mestský policajt je ohrozený určitým verbálnym, ale aj fyzickým spôsobom,“ uviedla Zajacová. Projekt mestskej polície funguje už od roku 2000 a príslušníci mestskej polície dohliadajú na bezpečnosť detí skoro každý deň.

Podľa Zajacovej je v súčasnosti dopravná situácia v uliciach hlavného mesta veľmi riziková, mnohí vodiči nedávajú pozor. Podľa nej by mali deti čo najrýchlejšie prejsť cez priechod, aby nezdržovali dopravu a vodiči by mali byť viac trpezliví. Dohliadanie mestskej polície na bezpečnosť detí víta aj riaditeľ Základnej školy na Mudroňovej ulici Richard Savčinský. „Treba povedať, že v tomto našom priestore to bolo veľmi nebezpečné, prítomnosťou policajtov sme výrazne zvýšili bezpečnosť pre naše deti a našich rodičov,“ uviedol Savčinský.

Projekt „Bezpečná cesta do školy“ je úvodným projektom pre ďalšie projekty, ktoré mestská polícia realizuje v rámci preventívnych opatrení. „Budeme navštevovať deti bratislavských škôl a máme pre ne pripravených niekoľko tém – od šikanovania, cez dopravnú výchovu, prevenciu drogových závislostí,“ uviedla Zajacová.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM