Webnoviny - Svet

Na budove parlamentu svietila gorila s banánom

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 20. januára (WEBNOVINY) – Veľký znak s obrázkom gorily, ktorá má nad hlavou banán, pribudol dnes predpoludním na vstupnej bráne do parlamentu.

Znak, ktorý tvarom a kompozíciou pripomína slovenský štátny znak, nalepil na parlament poslanec a líder Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Igor Matovič.

„Myslíme si, že po včerajšku, kedy minister vnútra potvrdil, že spis Gorila oficiálne existoval, skorumpovaní politici nemajú na Slovensku viac právo sa skrývať za oficiálny štátny znak. Preto sme im dali nakresliť ich vlastný, a tu sme ho pripevnili, nech si ho užijú,“ vyhlásil Matovič po nalepení znaku.

Myslí si, že každý súdny človek symboliku znaku pochopí. „Sú tu politici, ktorí 23 rokov rozkrádajú Slovensko, a myslíme si, že ľudia si nezaslúžia, aby nás takýto ľudia viedli. Skrývajú sa za dvojkríž, skrývajú sa za náš štátny znak, tvária sa ako štátny orgán a na druhej strane v skutočnosti sú to zlodeji,“ tvrdil Matovič.

Matovičovci majú darčeky aj pre ústredia niektorých strán, ktoré im postupne doručia. Pracovníci parlamentu po tom, ako Matovič odišiel, znak zo vstupnej brány odstránili. Pripustil, že nie všetci poslanci sú takí, ale aj tí, ktorí „nekradnú“, podľa neho iba mlčky držia ústa a nič nerobia proti tomu, aby ostatní kradli. Matovičovci majú darčeky aj pre ústredia niektorých strán, ktoré im postupne doručia.

Pracovníci parlamentu po tom, ako Matovič odišiel, znak zo vstupnej brány odstránili. „Som ako predseda parlamentu sklamaný z konania jedného z našich kolegov poslancov, ktorý dnes neprijateľným a hrubým spôsobom znevážil symbol štátnosti – znak Slovenskej republiky. V pondelok na poslaneckom grémiu sa budeme nevhodným správaním poslanca zaoberať,“ povedal predseda parlamentu Pavol Hrušovský (KDH).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM