Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  23 °C
Webnoviny - Svet

Na burzu informácií do Humenného príde 13 zamestnávateľov

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Jozef JakubčoPREŠOV/HU­MENNÉ 22. mája (WEBNOVINY) – Slovensko-poľskú burzu informácii pripravil na pondelok 23. mája v Humennom Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v spolupráci s podobnou inštitúciou z poľského Rzeszowa. Podujatie, ktoré ponúka informácie o pracovných príležitostiach, štúdiu a stážach doma a v Poľsku a tiež dobrovoľníckej práci sa bude konať v Mestskom kultúrnom stredisku od 9:00 do 14:00.

Ako informoval agentúru SITA riaditeľ odboru zamestnanosti Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Humennom Jaroslav Michálek, na burze informácií sa zúčastní 13 zamestnáva­teľských subjektov, a to z Humenného, Vranova nad Topľou, Košíc a z Bratislavy, ako aj agentúry dočasného zamestnávania z Humenného, Bardejova a Prahy. Záujemcovia o vysokoškolské štúdium si budú môcť pozrieť prezentácie vysokých škôl a univerzít zo Slovenska a Poľska. Na konkrétne otázky im budú odpovedať zástupcovia ôsmich vysokých škôl z Košíc, Bratislavy, Prešova a Ružomberka. Z Poľska budú mať zastúpenie vysoké školy z Rzeszowa a Krosna. Svojich informátorov tu budú mať aj mládežnícke organizácie – Informačné centrum mladých, IUVENTA – slovenský inštitút mládeže z Bratislavy, Európska sieť EURES, zameraná na sprostredkovanie zamestnania a podporu zamestnávania v rámci Európskej únie. Bližšie informácie sú zverejnené na www.upsvrhe.sk.

Humenský úrad práce, ktorý má vo svojej kompetencii okresy Humenné a Snina, k 31. marcu vykázal 19,83 percentnú mieru nezamestnanosti registrovaných uchádzačov o zamestnanie. Úrad práce môže mesačne ponúknuť okolo 40 voľných pracovných miest. Michálek uviedol, že zatiaľ nemajú informácie o príchode väčšieho investora do regiónu, ani existujúce firmy výraznejšie nevytvárajú nové pracovné miesta. Jedinou dobrou správou je, že momentálne nemajú nahlásené žiadne hromadné prepúšťanie.

Tento článok nie je možné komentovať.