Webnoviny - Svet

Na Easthetic festivale zahrajú Noisecut a Ink Midget & Pjoni

WEBNOVINY.SK

NoisecutFoto: NoisecutBRATISLAVA 1. marca (WEBNOVINY) – Letné multikultúrne podujatie Easthetic festival, ktoré sa vlani uskutočnilo po prvý raz, zverejnilo prvých dvoch interpretov pre druhý ročník. Na Zemplínskej šírave sa predstaví päťčlenná elektropopová skupina Noisecut a mladá talentovaná dvojica Ink Midget & Pjoni.

Formácia Noisecut z Bratislavy na čele s charizmatickou speváčkou Bet-Maj Sepjou má na konte tri štúdiové albumy. Posledné dva vyšli vo vydavateľstve Slnko Records. Debutovú nahrávku Landscapes vydali v roku 2003, jej nasledovník Deň za dňom sa na trh dostal o dva roky neskôr. Za tretiu štúdiovku BLIIIZKO Noisecut dostali poslucháčsku cenu Radio_Head Award v kategórii Album roka 2008. V súčasnosti usilovne pracujú na štvrtom albume. Ten bude obsahovať aj niekoľko spoluprác, napríklad singel roka 2010 podľa poslucháčov Rádia_FM – Mariena (feat. J.B.Kladivo) a skladbu Jazda (feat. Lyrik). Noisecut si zahrali ako predskokani na koncertoch legendárnych Nine Inch Nails alebo IAMX. Na Eastheticu zahrajú skladby ako Rieka, Zem stíchla, Ako ďalej, Svitá i koncertné novinky December, Mariena a Bez mora.

Duo Ink Midget & Pjoni tvorí Jonatán Pastirčák alias Pjoni a Adam Matej. Zoznámili sa už ako trojroční, na scénu vstúpili ako tínedžeri prostredníctvom skupiny Tucan. Dvojica elektronických experimentátorov sa napriek svojmu mladému veku už predstavila na významných festivaloch ako Wilsonic a Pohoda, Ink Midget vystúpil nedávno ako predskokan na koncerte Islanďana Ólafura Arnaldsa. Na rok 2011 sľubujú Ink Midget & Pjoni debutový album – splitko, ktorý by chceli vydať na vinyle.

Easthetic festival sa bude konať 5. až 6. augusta 2011, rovnako ako vlani na Zemplínskej šírave, približne 12 kilometrov od Michaloviec. Priestor na ňom znovu dostanú nielen hudobníci, ale široké spektrum umelcov. Predpredaj vstupeniek na 2. ročník multikultúrneho letného festivalu odštartuje v marci. V roku 2010 sa na podujatí predstavili napríklad Nôze z Francúzska, Realistic Crew z Maďarska či WWW z Českej republiky. Zo slovenských kapiel to boli okrem iných aj Billy Barman, Chiki liki tu-a, The Swan Bride, Talkshow alebo Lavagance.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM