Webnoviny - Svet

Na Festivale vody 2011 žiaci ZŠ predstavili 37 projektov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 21. decembra (WBN/PR) – V dňoch 19. – 20. decembra 2011 v Bratislave sa uskutočnil 2. ročník súťažnej prehliadky tímových projektov žiakov základných škôl o pitnej vode – Festival vody 2011.

160 žiakov zo základných škôl, ktoré sú zapojené do vzdelávacieho programu Modrá škola, predstavilo výsledky 37 tímových projektov o pitnej vode, ktoré vypracovali pod vedením pedagógov. Žiaci v rámci svojich projektov sledovali spotrebu vody v domácnostiach, zostrojili model čistiarne odpadových vôd, zaoberali sa pitným režimom spolužiakov, ale aj cestou odpadovej vody z domácností.

Na 1. mieste v I. kategórii, v ktorej súťažili žiaci z ročníkov primárneho vzdelávania sa umiestnil súťažný tím zo ZŠ v Kopčanoch pod vedením Mgr. Moniky Havlovej a súťažný tím zo ZŠ na Medzilaboreckej ulici v Bratislave pod vedením Mgr. Ľuby Jarošovej. Na 1. miesto v II. kategórii, v ktorej súťažili žiaci nižšieho sekundárneho vzdelávania sa umiestnil súťažný tím zo ZŠ v Holíči pod vedením Mgr. Kataríny Štrbovej.

Cieľom Festivalu vody je pomôcť školám aktívnejšie sa zapájať do výchovno-vzdelávacích projektov, ktoré sú súčasťou vzdelávacieho programu Modrá škola, podporovať činnosti vedúce k environmentálnemu správaniu sa žiakov a k rozvoju vzdelávacích schopností. Festival vody je zameraný na zvýšenie povedomia žiakov o problematike súvisiacej s pitnou vodou, jej výrobou a distribúciou k zákazníkom, o ochrane vodných zdrojov, odvádzaní a čistení odpadových vôd. V rámci sprievodného programu podujatia sa žiaci zapojili do testu chuti vôd a vymaľovali obrázky z maľovanky Modrej školy pre deti s názvom „Vodárik a Voduška po stopách vody“.

Viac informácií o aktivitách vzdelávacieho programu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a. s., pre deti a mládež Modrá škola – voda pre budúcnosť nájdete na portáli programu www.modraskola.sk.

RNDr. Ján Šípoš, CSc. koordinátor programu

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM