Webnoviny - Svet

Na futbalovom ihrisku si to rozdajú policajti s Rómami

WEBNOVINY.SK

Turnaj proti rasizmu a intoleranci sa uskutoční v sobotu 4. júna 2011 od 9:00 hodine.Ilustračné foto SITA/Michal Svítok BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) – Občianske združenie Integrasa v spolupráci s OZ Ľudia proti rasizmu v rámci projektu FARE United Against Racism Eastern Europe Development Programme organizujú „Futbalový turnaj priateľstva“ s podtitulom Rešpektuj rôznosť ako priateľa. Podujatie sa uskutoční v sobotu 4. júna 2011 od 9.00 h v bratislavskej Petržalke na Budatínskej ulici (v športovom areáli Základnej školy). Nad turnajom prevzal záštitu starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Budovanie dôvery

Turnaj nadväzuje na úspešnú sériu priateľských zápasov medzi výberom bratislavských Rómov s policajtmi z okresných riaditeľstiev v hlavnom meste, ktoré vlani organizovalo OZ Integrasa s cieľom vybudovať vyššiu dôveru medzi rómskymi obyvateľmi a príslušníkmi policajného zboru. Karol Richter z OZ Integrasa vyhlásil, že futbal je dobrým prostriedkom na zbližovanie ľudí: „Futbalový turnaj priateľstva je založený na myšlienke vzájomnej tolerancie a priateľstva, ktoré nehľadí na rozdiely medzi ľuďmi. Veríme, že turnaj splní svoj cieľ a položíme základy pre jeho úspešné pokračovanie v budúcich rokoch.“

Na turnaji sa zúčastnia: Výber rómskych futbalistov pod hlavičkou OZ Integrasa, Old Boys Slovana a Interu Bratislava, zmiešaný výber DIFFERENT COLOURS UNITED na čele s veľvyslancom OZ Ľudia proti rasizmu a siete FARE (Football Against Racism in Europe) Aliasom Lembakoalim, tím Vojenskej prokuratúry, družstvo Okresného riaditeľstva PZ Bratislava 1, tím Ústavu na výkon väzby Chorvátska 5, výbery bratislavskej samosprávy a daňového úradu Bratislava V.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie