Klaudia Goncalves Správy

Na Gottov pohreb dvomi špeciálmi: Pellegrini vysvetlil, prečo s Dankom neleteli spoločne

Na zádušnú omšu za zosnulého Karla Gotta, ktorá sa konala v Prahe, využili premiér a predseda parlamentu dva vládne špeciály. Prečo neleteli spolu?

Ilustračný obrázok k článku Na Gottov pohreb dvomi špeciálmi: Pellegrini vysvetlil, prečo s Dankom neleteli spoločne
Zdroj: TASR

Dvaja z troch najvyšších ústavných činiteľov sa v sobotu 12. októbra zúčastnili zádušnej omše za zosnulého umelca Karla Gotta, ktorá sa konala v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade.

Prezidentka Čaputová sa obradu nezúčastnila, podľa zvyklostí nesmú všetci traja najvyšší ústavní činitelia opustiť krajinu v jednom lietadle, jeden z nich by mal zostať na území Slovenska.

Premiér Peter Pellegrini a predseda parlamentu Andrej Danko vycestovali na zádušnú omšu každý zvlášť. Do Prahy tak odleteli dva vládne špeciály, upozornil na to portál Pluska.sk.

Podľa informácií, ktoré zverejnila Pluska.sk, predseda parlamentu Andrej Danko navrhol Pellegrinimu, aby leteli spolu.

„Predseda parlamentu Andrej Danko navrhol premiérovi Petrovi Pellegrinimu, aby išli do Prahy spoločne. No ten to odmietol, lebo letí z Popradu,“ povedal serveru Dankov hovorca Tomáš Kostelník.

Hovorkyňa premiéra Patrícia Macíková však uviedla, že spoločný „odvoz“ nebolo možné skoordinovať. „Predseda vlady SR mal včera pracovný program s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom v rámci Tatra samitu na Štrbskom plese, ktorý končil po 22 hodine,“ uviedla pre Dnes24 hovorkyňa Petra Pellegriniho Patrícia Macíková.

Ako dodala, vzhľadom na časovú a organizačnú náročnosť využil premiér jedinú efektívnu možnosť, ktorá prichádzala do úvahy a letel z Popradu. „Využil tak lietadlo, ktoré už bolo na popradskom letisku,“ vysvetlila hovorkyňa.

Rýchle správy

Najčítanejšie