Webnoviny - Svet

Na Haiti našli ďalšie batoľa, ktoré prežilo 6 dní

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

PORT-AU-PRINCE 19. januára (WEBNOVINY) – Na Haiti našli v pondelok v sutinách v centre hlavného mesta Port-au-Prince 18-mesačné dievčatko. Zavalené v ruinách rodičovského domu prežilo šesť dní, je živé a zdravé, informujú zdroje z nemocnice, kam ho previezli. „Je to neuveriteľné! Nemá žiadne zranenia. Prežiť šesť dní v takýchto podmienkach, to dokáže iba dieťa,“ citujú médiá sestričku, ktorá sa o dieťa stará. Nikto nevie, ako sa dievčatko volá, je predpoklad, že jeho rodičia pri zemetrasení zahynuli.

V nedeľu vytiahli spod sutín v Port-au-Prince osemmesačného chlapčeka Jeana-Louisa Brahmsa, ktorý bol zavalený päť dní a lekári museli v prvých chvíľach bojovať o jeho život. V čase zemetrasenia bol chlapček doma s otcom a starším bratom – obom sa podarilo z domu ujsť, Jeana-Louisa tam nechali.

Jeho matka, ktorá v čase zemetrasenia nebola doma, chodila k sutinám domu po synovi pátrať, nikdy ho však nepočula. „Čakala som, volala som naňho, nikto neodpovedal. Nemohla som tam vydržať, nevedela som akceptovať, že zomrel, tak som odišla,“ povedala matka novinárom. Jej syna začul v sutinách sused, ktorý zavolal záchranárov.

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM