Veronika Ondo-Cholewová Slovensko a EÚ

Na hraniciach blízko nás sa začína dnes rekonštrukcia priechodu: Doprava bude regulovaná

Ukrajinská strana začína s rekonštrukciou hraničného priechodu. Vyžiada si reguláciu dopravy.

Ilustračný obrázok k článku Na hraniciach blízko nás sa začína dnes rekonštrukcia priechodu: Doprava bude regulovaná
Zdroj: TASR

Ukrajinská finančná správa spúšťa rekonštrukciu hraničného priechodu Užhorod – Vyšné Nemecké medzi Ukrajinou a Slovenskom. Pre plánované práce priechod neuzavrú, vyžiadajú si však nevyhnutnú reguláciu dopravy.

„V záujme plynulého vybavovania je potrebné striktné a plynulé dodržiavanie pokynov príslušníkov pri regulácii dopravy na ukrajinskej, ale aj slovenskej strane,“ uviedla hovorkyňa Colného úradu Michalovce Klára Baloghová. Stavba sa podľa jej slov začne oficiálne realizovať v pondelok 14. septembra.

„Cieľom rekonštrukcie hraničného priechodu je predovšetkým zvýšenie komfortu pri vybavovaní cestujúcich a zníženie čakacích dôb v osobnej doprave. Podľa oznámenia ukrajinskej strany rekonštrukčné práce nezastavia prevádzku priechodu. Ukončenie prác sa plánuje do konca roka 2015,“ doplnila Baloghová.

Hraničný priechod Užhorod – Vyšné Nemecké bude v časti osobná doprava obnovený v rámci spoločného slovensko – ukrajinského projektu Modernizácia a rekonštrukcia hraničných priechodov na slovensko-ukrajinskej hranici, a to v rámci Programu cezhraničnej spolupráce ENPI. Projekt podporila finančne Európska únia.

Čítajte tiež:

Colníci odhalili pašované cigarety na východnej hranici: FOTO nových špeciálnych úkrytov v dodávke

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie