Webnoviny - Svet

Na hraniciach zaistili marihuanu za vyše 89-tisíc eur

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) – Marihuanu, ktorá by sa na čiernom trhu dala predať za minimálne 89 500 eur, objavili na skalickom hraničnom priechode pri náhodných kontrolách zameraných na nelegálne prepravovaný tovar.

Obvineniam z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi čelia traja Vietnamci.

Kriminálny úrad finančnej správy, Colné úrady v Bratislave a Trnave a príslušníci diaľničného oddelenia z Malaciek ešte vo februári a v marci skontrolovali niekoľko desiatok osobných aj nákladných áut.

Za pomoci služobného psa v dvoch vozidlách objavili sušenú rastlinu. Expertíza v oboch prípadoch potvrdila, že ide o marihuanu. Ako agentúru SITA informoval trnavský policajný hovorca Michal Hanus, v prvom prípade išlo o takmer 6,5 kg sušenej rastliny, z ktorej by bolo možné vyrobiť minimálne 12 656 dávok.

V druhom prípade našli 7,9 kg sušiny, z tohto množstva by sa dalo pripraviť minimálne 40-tisíc dávok. Traja obvinení Vietnamci vo veku 21, 42 a 55 rokov skončili vo vyšetrovacej väzbe. V prípade dokázania viny hrozí najmladšiemu z nich trest na 10 až 15 rokov, ďalší dvaja môžu stráviť za mrežami 15 až 20 rokov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM