Webnoviny - Svet

Na Kamennom poli vyrastie McDonald’s

WEBNOVINY.SK

Foto: PRactive.sk BRATISLAVA 30. septembra (WBN/PR) – O Liptovský Mikuláš sa rozšíri najväčšia sieť rýchleho občerstvenia na svete. Spoločnosť McDonald’s tu otvorí ďalšiu zo svojich prevádzok, na Slovensku celkovo dvadsiatu piatu. Spoločnosť HANT ako developer obchodnej zóny oficiálne požiadala o umiestnenie stavby McDonald’s.

Súčasťou riešenia projektu je aj tzv. Drive-Thru komunikácia – McDrive, kde je zákazníkom umožnené objednanie a nákup občerstvenia priamo do auta, ako aj pult McCafé, ktorý rozširuje tradičnú ponuku reťazca o zákusky, koláče, kávu a ďalšie teplé nápoje. Táto prevádzka priamo vytvorí okolo 70 pracovných miest. Prvý výkop sa uskutoční ešte v jeseni tohto roku, pričom otvorenie reštaurácie sa je naplánované pred začiatkom letnej sezóny v roku 2011.

Reštaurácia McDonald’s vyrastie v obchodnej zóne Kamenné pole, kde doplní už existujúce Nákupné centrum Liptov, Decodom, Nay elektrodom, JYSK a obchodný dom Tesco. Práve na severnej strane posledného spomínaného bude nová reštaurácia stáť, čím ponúkne jedinečné výhľady na hrebeň Západných aj Nízkych Tatier.

Práve turistická atraktivita zohrala dôležitú úlohu, prečo sa reťazec rýchleho občerstvenia rozhodol ponúknuť svoje služby v nových mestách práve od Liptovského Mikuláša. „Druhým dôležitým faktorom je bezprostredná blízkosť severnej diaľnice D1, po ktorej denne prejdú tisíce ľudí. Od jej začiatku po koniec sa okrem niekoľkých čerpacích staníc cestujúci nemal kde občerstviť,“ hovorí Vratko Šoka z developerskej spoločnosti HANT, ktorá obchodnú zónu Kamenné pole vybudovala vrátane jej Nákupného centra Liptov ktoré má taktiež v správe. Na jeho streche vyrastie aj výrazný osvetlený triangel so známym logom McDonald’s v tvare písmena M, ktoré bude ľudí lákať sa v Liptovskom Mikuláši na ich ceste zastaviť. „Veríme že projekt prospeje aj mestu, do ktorého príde omnoho viac ľudí, ktorí by inak boli len transferujúcimi cestujúcimi,“ dodáva V.Šoka.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM